Konya haberleri! Konya’da arakçılık malları satan çirkin yakalandı

Konya’da hırsızlık olaylarının aydınlatılmasına müteveccih gerçekleştirilen çalışmalarda, yeğin planlı bir depoda 50 adet ganimet elektronik yük ele geçirildi. Ganimet malları satan 1 kişi gözaltına makbuz.

Edinilen bilgiye bakarak, Hedef İlçe Itimat Müdürlüğü Suç Önleme ve Anket Çağ Amirliği ekipleri, arakçılık olaylarının aydınlatılmasına yönelik yaptığı icraat çerçevesinde tayin edilen benzeri depodan 50 skor elektronik eşya ele geçirildi. Meydana gelen faili müşevveş hırsızlık olaylarının aydınlatılması, şüphelilerinin tayin edilmesi ve yakalanmasına müteveccih yaptığı detaylı araştırı yaptı. Polis ekipleri form Misyon ilçesi Sahibiata Mahallesindeki bir adreste arakçılık malı ticareti yapıldığını tayin etti. seçkin tabelası sıfır ve antrepo kendisine geçer adrese sel düzenledi. Yapılan aramada, bandaj evleri ve iş yerlerinden çalındığı memul 10 skor elektronik testere, 15 skor matkap, 2 sayı akarsu motoru, 1 nüsha cidar kırıcı, 1 sayı töz makinesi, 5 nüsha elektrikli vidalama, 4 skor flex, 2 skor fotoğraf ve mütenevvi elektronik malzemeler tevessül etmek amacıyla toplamda 50 zerre arakçılık malı pırtı ele geçirildi. Deponun sahibi olan ve arakçılık malı kurum-satımı yaptığı tayin edilen E.S. yakalanarak gözaltına alındı. Çalıntı mal ticareti fail şahsiyet karşı adli ve yönetsel işlem başlatıldı.

Feridiye Polis Güçleri Merkezi Amirliğine götürülen ganimet eşyaların henüz önceki kıygın olup müracaatta kâin vatandaşlara teslim edileceği rapor edildi. – KONYA

Share: