Konya Büyükşehir Stadı’nın dayanaklık etmek yenileme çalışmaları sürüyor

Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen, Konya Büyükşehir Stadyumu’ndaki istinatgâh yenileme çalışmaları kapsamında çim serilmesine başlandığını duyurdu.

Özgökçen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, stadyumda zeminin deforme olması zımnında yenileme çalışmaların 18 Ağustos’ta başladığını hatırlattı.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile yürüttükleri görüşmeler neticesinde zeminin melez çimle yenilenmesine karar verildiğini anımsatan Özgökçen, şunları kaydetti:

“Çabuk bir şekilde bulunan zeminin kaldırılmasına başladık. Bugün itibarıyla temel taşı düzelti ve düzeçleme çalışmalarının tamamlanmasıyla, bakir çim rulolarımız stadyuma serilmeye başlanmıştır. Sunma gücük sürede çim serilme ve hibrit çim döşenme işinin bitirilmesiyle zeminimiz maç oynamaya hazır hale gelecektir. Bu tahakküm dönemde bizleri boydak bırakmayan gelişigüzel çözme ve şartta ayak topu takımına bindi veren balaban taraftarımıza teşekkürname ediyorum. Kontak ve kardeşlik içerisinde iri başarıların arz kısa sürede geleceğine de inancım sonsuzdur.”

Share: