Komşular arasında saman tozu kavgası: 2 ölü, 3 çorlu

Konya’da, komşular ortada evin yanındaki gereksiz alana saman balyası indirilmesi ve toz gelmesi meselesinden sâdır kavgada 2 hayat öldü, 3 gönül yaraladı. Görüngü hesabına gelen ekiplere direnen ve tüfekle elem fail katil zanlısı ise polis güçleri ekiplerinin denk vermesi konusunda yaralı ele geçirildi.

Fenomen, saat 09.30 sıralarında format Karatay ilçesi Bireyler Mahallesi Ünite Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, Nurettin Altunkaya ile evinin yan tarafında kâin yersiz alana saman balyası indiren komşusu Ayhan Erdemir beyninde evine saman tozu geldiği gerekçesiyle ağız dalaşı daha çok. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi konusunda Nurettin Altunkaya evinden getirdiği pompalı tabir edilen av tüfeği ile alın taraftakilere ızdırap etti. Açılan ateşte Ayhan Erdemir (46) ve eşi Mahizer Erdemir (47) fenomen durumunda hayatını kaybederken, F.E, N.E. ve M.G. yaralandı.

Polise dokunaklı açan yabansı, ekiplerin bedel vermesiyle dertli ele geçirildi

Çevredeki vatandaşların ihbarı konusunda görüngü namına çok sayıda polis ve keyif ekibi atıf edildi. Olayın şüphelisi Nurettin Altunkaya, adrese gelen polislere dahi kötü açtı. Polis Güçleri ekiplerinin eşit vermesi konusunda Nurettin Altunkaya çorlu adına ele geçirildi. Aileler ortada ince yıllardır aynı bahis cihetiyle aleniyet meydanlık tartışmalar yaşandığı, sakil Nurettin Altunkaya’nın henüz önceleri “Âdem çivilemek” suçundan kaydı olduğu öğrenildi. Yaralılar ambulanslarla site merkezindeki mütenevvi hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Görüngü adına mevrut Erdemir ailesinin yakınları asap krizi geçirirken, olayla ait sormaca başlatıldı. – KONYAShare: