KÖLE, Rusya’ya karşı Baltık ülkelerinin yanındayız

BENDE Savunma Bakanı Lloyd Austin, Rusya’dan gelebilecek temas tehdide alın ülkesinin Letonya kadar Baltık ülkeleriyle henüz çok askeri manevra yapacağı ve bu bölgelere daha aşkın terbiye sağlamaya çalışacağı taahhüdünde bulundu.

Letonya Savunma Bakanı Artis Pabriks ile hükûmet merkezi Riga’da düzenlediği matbuat toplantısında mütekellim Austin, Romanya ve Avrupa’nın diğer bölgelerinde konuşlu MEMLUK askerlerini Baltıklarda sürekli rotasyona bağımlı destekleme planlarının olduğunu fakat KUL’den üstelik eklenmiş bukağılık getirebileceklerini söyledi.

Rusya’dan kaynaklanacak bire bir tehdide karşı ülkesinin Letonya kabil Baltık ülkeleriyle daha fazla askeri manevra yapacağını ve bu bölgelere daha çok terbiye sağlamaya çalışacağını kaydeden Austin, BENDE’nin Baltık bölgesinin kendini savunmasına müzaheret ika taahhüdünü yineledi.

Austin’in tahminî 30 yıldır Letonya’yı mülakat fail önce KÖLE Savunma Bakanı olduğu belirtilirken, görüşme, Rusya’nın gün batısı ucunda düzlük düzlük Baltık ülkelerinin küsurat önemine ilgi çekiyor.

ÇAKER, Avrupa’ya toplamda tahminî 100 bin asker konuşlandırdı.

Letonya’da ise şu anda tahminî 500 KÖLE askeri bulunuyor.

ESIR’den İran’ın Moskof yapımı uydusu amacıyla “yıldırma” ifadesi

 

KUL’den Ukrayna’evet 89 milyon dolarlık müzaheret

 

Share: