Kocaeli evcil haberleri… Kocaeli İl Itimat Müdürü Veysal Tipioğlu’nu içli ışık

Kocaeli’de gerçekleşen tıpkı etkinlikte İl Inanma Müdürü Veysal Tipioğlu’na manidar ayrımsız fotoğraf hediye edildi. Veysal Tipioğlu’nun dedesi Ahmet Tipioğlu’nun 1922 yılında Bursa’nın kurtuluşunda askeri karargaha bayrağı evvel çeken cebe arkadaşlarıyla beraber çekildikleri dördül, duygulu anlara görüntü oldu.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde KAISİAD (Marmara Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İş Adamları Derneği) eliyle kahvaltı programı düzenlendi. Kahvaltıya Kocaeli İl Itimat Müdürü Veysal Tipioğlu üstelik katıldı. Bursa KAISİAD Başkanı Yener Keder eliyle Veysal Tipioğlu’na bağış edilen çerçeveletilmiş foto duyar anlara hayalet oldu. Veysal Tipioğlu’nun Kurtuluş Savaşı’nda Bursa’nın kurtuluşunda mücadele eden dedesi Ahmet Tipioğlu ve silah arkadaşlarının fotoğrafı kendisine bergüzar edildi. Ahmet Tipioğlu’nun 11 Ilkgüz 1922’da Bursa’nın kurtuluşunda o günkü şehremaneti binasına girip, askeri karargaha evvel bayrağı çeken ekibin içerisinde yer aldığı öğrenildi.

“Böyle aynı dedenin torunu, evladı olmaktan ayrımsız kat elan kurum duydum”

Çokça duygulandığını ve gururlandığını belirten Kocaeli İl Güven Müdürü Veysal Tipioğlu, “Beni çok bahtiyar yazar haddinden fazla manidar tıpkısı fotoğrafı getirdiniz. Bursa’dan gelen saygıdeğer hemşehrilerimize teşekkürname ediyorum. Ermiş Türk milletinin hep ailelerinin fertlerinde vatan, millet, sancak ve kahramanlık türküleri tüter. Yurt, ulus, simge için şahitlik şerbetini içen aslanların olduğu bir ülkenin evlatlarıyız. Hangi mutlu ki böyle ayrımsız milletin evladı olduğuma, aynı sefer daha gelgel duydum. Kanlarıyla ermiş bayrağımızı sancak fail, topraklarımızı vatan yapan eren şehitlerimizi ayrımsız misil elan huzurlarınızda rahmet ve minnetle anıyorum. Devletimizin gelişigüzel zamandan elan fazla birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ihtiyacı olduğunu, birbirimizi ötekileştirmeden, birbirimizi isteyerek beraber yerine ülkeye, millete, bayrağa çalışmak gerekliliğini anlatım ediyorum. Kocaeli Güven Müdürlüğü bile bu düsturlarla saygıdeğer Kocaelilileri güvenlik emniyetinin, fert, mal ve ırz güvenliğinin sağlanması noktasında hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan gece gündüz eren Kocaelililerin emrindedir. Hakeza bir dedenin dahi torunu, evladı olmaktan tıpkı nöbet daha çekicilik duydum. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu. – KOCAELİ

Share: