KITABEVI KURDUĞU OKULDA ÖĞRETMEN OLDU

VAN’de ‘Dünyayı İyilik Kurtaracak’ sloganı ile başlattığı hareketle binlerce çocuğa ulaşıp, yardım eli uzatan sarıklı Neslihan Erdoğan, 1 yıl önce katalog kurduğu okulda göreve başladı. Kanserden hayatını kaybeden fahri arkadaşları Zühriye Seyhan yerine kütüphaneyi kurduklarını belirten Erdoğan Kütüphanenin raflarına büyüklüğünde yaptık. Marangoza falan gitmedik. Bulup buluşturduk, boyadık, onardık. Bilcümle sevgimiz ile Zühriye varmış kadar dedi.

Gönüllü kişileri kendisine eş düz lise öğrencisi Neslihan Erdoğan, 2011’deki zelzele felaketi sonrası arkalama projelerine katılıp, eksikli ailelere ulaşmaya başladı. Van YYÜ İktisadi İdare Ulum Fakültesi Muhasebe Finansman Öğretmenliği Bölümü’nde okuyan Erdoğan, bu çalışmaları gönüllü bire bir harekete imale etmek istedi. 2018’üstelik üniversiteden çıkışlı olan Erdoğan, ‘Dünyayı İyilik Kurtaracak’ sloganı ile tıpkısı afiyet hareketi kurdu. Debi kapsamında Van’daki bir nice kaza ve köy okullarına revan Erdoğan, gönüllülerin müzaheret ile gelişigüzel 30 okulu boyadı, 5 bin çocuğa bot dağıttı, 23 veladet günü etkinliği yaptı, 7 kütüphane kurdu, 3 kız çocuğuna eğitim bilimi sponsoru oldu, binlerce öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu. Erdoğan, son olarak 1 yıl ilk katalog kurduğu Gevaş ilçesi Sevecen Mahallesi’ndeki Bülent Alay İlkokulu’nda göreve başladı.

‘ZÜHRİYE VARMIŞ GİBİ ÇALIŞTIK’

Göreve başladığı okulda hem Zühriye Seyhan hem de yaşamını yitiren öğretmen Metin Muş namına katalog kurulduğunu belirten Neslihan Erdoğan, Bura, beni haddinden fazla duygulandırıyor. Zühriye adlı arkadaşımız ebedî uyku etti. O birlikte bu projelerde yer alıyordu. Öğrenciydi, haddinden fazla hayırhah bir insandı ve genç yaşta kanserden memat etti. Çokça andıran arkadaşları, ‘Onun adına tıpkı katalog fora etmek istiyoruz’ talebinde bulundu. Biz bile Gevaş İlçe Milli Eğitim ile iletişime geçtik, bizi bu okula yönlendirdiler. Bu okulu gelip, boyadık, onardık. Katalog kurduk, 3 bin tezkere getirdik. Kütüphanenin raflarına büyüklüğünde yaptık. Marangoza falan gitmedik. Bulup buluşturduk, boyadık, onardık. Bütün sevgimiz ile Zühriye varmış kabil dedi.

‘BU MESLEK ÇIKINCA HADDINDEN FAZLA DUYGULANDIK’

Kütüphane kurduğu okula, bu yıl görevlendirildiğini söyleyen Erdoğan, Karye öğretmeni olmayı bütün haddinden fazla isterdim. Bu yıl Gevaş’ta muallimlik üzere müracaat yaptım. ‘Hangi okula çıkar’ diye niteleyerek bekliyordum. Bu köy olduğunu duyunca haddinden fazla duygulandım. Kol arkadaşlarımız ve Zühriye’nin arkadaşları bile hakeza. Zira kişi kurduğumuz kütüphanenin başında duracağız. Buradaki çocukları Zühriye’nin emanetleri kadar birlikte görüyorum. Anca göreve başladım diye konuştu

10 BİN KİŞİ FAHRI OLDU

Kurduğu sağlık hareketine ilişik de bilgi veren Neslihan Erdoğan, Sunma iyice şeyin afiyet olduğuna inanıyorum. ve dünyayı güzelleştiren yegâne madde da iyiliktir. Gülümseme oluşturuyor. Sonra periyot geçtikçe kötüye giden dünyayı hangi kurtarabilir Kendimize derdini veca ettik, bunun çabucak sıhhat olduğunu düşündük. ve sloganı hakeza belirledik. ‘Dünyayı afiyet kurtaracak’ dedik. ve bu sloganı herkese, değme yerde söylettirmek istedik ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin şu zaman bir nice ilinde ve 4 ayrı ülkede gönüllü gruplarının olduğunu tamlayan Neslihan Erdoğan, Destekleri çocuklara ulaştırıyoruz. Bizler sadece haddizatında güreşçi köprüsü görevi görüyoruz. Hep herkese ulaşsın. Henüz elhak bunu sağlamaya çalışıyoruz. Kadro sayısını söyleyecek olursak, bu zamana kadar kısaca 10 bin güç girip çıkmıştır. Çünkü üniversitedeki gönüllü çoluk çocuk ile hisse senedi birliğiyle çalışırız. Hayvan beslek ekibimiz farklıdır. Okul proje ekibimiz farklıdır. Natürel belde temizliği ekibimiz değişik diye konuştu.

Share: