Kişmiri yollarında ebat

Kara yollarının yapım, hizmet ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde alçak gidilmesi, trafik belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün kere durumu bültenine bakarak, Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu’nun Balıkesir Şimal ile Gün Batısı kavşakları 3-6. kilometrelerinde bakım ve tamirat çalışması gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun İzmir ve İstanbul yönlerinde sol şeritler trafiğe kapatılarak, ulaşım gayrı şeritlerden sağlanıyor.

TEMA Otoyolu’nun Hendek-Gümüşova kavşaklarında üstyapı yenileme çalışmaları dolayısıyla 21.00-07.00 saatlerinde rastgele iki istikamet kesimler halinde trafiğe kapatılarak, muvasala başka istikametlerden iki yönlü sürdürülüyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Emirler Kavşağı-Ankara- Konya il sınırı yolunun gâh kesimlerinde (Niğde istikameti) güven şeridindeki hizmet ve onarım çalışmaları sebebiyle erişim kontrollü bitmeme ediyor.

Selçuk-Şürekâ- Aydınlık yolunun 28-29. kilometreleri Selçuk-Şürekâ kesiminde, 13.00-17.00 saatlerinde patlatma imal çalışması gerçekleştirilecek. Bu nedenle kez çevirgeç trafiğine kapatılarak, sürücüler mütenavip güzergah Selçuk-Kuşadası-Söke-Ortaklar istikametine yönlendirilecek.

Bingöl- Solhan yolunun 45-48. kilometrelerindeki yapım çalışmaları zımnında ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Zonguldak- Bartın toprak sınırı-Bartın- Kurucaşile yolunun 29-34. ve 35-43. kilometrelerindeki imal çalışmaları cihetiyle erişim mukassem yolun ayrımsız bölümünden iki taraflı sağlanıyor.

Yalvaç-Şarkikaraağaç yolunun 2-4. kilometrelerinde bölünmüş yolun vürut şeridi asfaltlama çalışmaları dolayısıyla trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım azimet şeridinden çift cepheli sürdürülüyor.

Nevşehir- Ürgüp yolunun 16-18. kilometrelerindeki icraat nedeniyle muvasala kontrollü gerçekleştiriliyor.

Zile-Ala celal yolunun 20-30. kilometrelerinde mukassem kez imal çalışmaları cihetiyle ulaşım kontrollü devam ediyor.

Karakurt-Horasan yolunun 87-88. kilometrelerindeki icraat zımnında sürücülerin trafik belen ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Share: