Kişmiri yollarında buut

Yağız yollarının imal, hizmet ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde pahal gidilmesi, gidiş geliş belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün kat durumu bültenine bakarak, Rum Otoyolu’nun Çamlıdere ile Kızılcahamam kavşakları arasındaki Buğralar Köprüsü İstanbul yönünde derz onarım çalışması gerçekleştiriliyor. Bu nedenle yolun salim şeridi trafiğe kapatılarak, muvasala gayrı şeritlerden sağlanıyor.

Ankara- Niğde Otoyolu Kırşehir bağlantı yolunun 1-2. kilometrelerindeki imal çalışması sebebiyle ulaşım mukassem yolun benzeri bölümünden iki taraflı sürdürülüyor.

TEM Otoyolu’nun İzmit Batı-Kandıra kavşakları İstanbul-Ankara yönünde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu kesimde sürücüler İzmit Mağrip Kavşağı’ndan D-100 için yönlendiriliyor. Icraat hafta içi herhangi bir dönem 22.00-06.00 saatlerinde devam edecek.

Ankara Belde Otoyolu’nun Ayaş- Sincan kavşakları 0-1. kilometrelerinde genleşme derzi tamir çalışmaları zımnında Ayaş Kavşağı kent merkezi alt bölüm kolu trafiğe kapatılarak, muvasala mütenavip kavşaklardan sağlanıyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34. kilometrelerinde (Büyükeceli ve Yanışlı arası) patlatmalı yapım çalışmaları zımnında 09.00-17.00 saatlerinde ulaşıma kontrollü müsaade veriliyor.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 9-17. kilometrelerinde köprü hizmet ve onarım çalışmaları yapılıyor. Bu sebeple sefer trafiğe kapatılarak, erişim Müstecap- Habipler istikametinden gerçekleştiriliyor.

Bingöl- Solhan yolunun 44-49, Tokat- Turhal yolunun 0-1. kilometrelerindeki imal çalışmaları dolayısıyla söz konusu kesimlerde muvasala kontrollü sürdürülüyor.

Tokat- Sivas toprak sınırı- Yıldızeli yolunun 3-13. kilometrelerinde yüzeysel kaplama çalışmaları zımnında sürücülerin gidiş geliş belen ve işaretçilerine özen etmeleri gerekiyor.

Artvin- Erzurum yolunun 1-50. kilometrelerinde şev temizliği ve çelik ağ aplikasyon çalışması sebebiyle 08.00-18.00 saatlerinde ulaşım yegâne şeritten kontrollü sağlanıyor.

Share: