Kırmızı bültenle aranan banka dolandırıcısı Türkiye’ye iadeli ediliyor

İsveç’te online im eden Samnytt gazetesi, İsveç’mağara Türkiye’ye dolandırıcılık suçundan iadeli etmeye hazırlandığı kişinin 35 yaşındaki Okan Kermen olduğunu yazdı.

Kermen’nin 2010-2011 yıllarında Türkiye’üstelik 3 bankaya yönelik iri dolandırıcılığıyla suçlanması zımnında İsveç’e kaçtığı dökme haberde, Kale’nin Haziran 2012’birlikte dehalet başvurusunun reddedildiği ve buradan İtalya’ya geçtiği kaydedildi.

Kale’nin İtalya’dahi 2 sene arızi mülteci celse kartı aldığı ve 2016’bile İsveç’e gelerek kendisinden 23 yaş büyük İsveçli biriyle evlendiğine ilgi çekilen haberde, Kale’nin bu dünyaevi sayesinde İsveç’te yerleşme ve mesai izni aldığına bel edildi.

Ilk Teşrin 2021’dahi Ankara’nın Interpol aracılığı ile İsveç makamlarıyla temasa geçtiği vurgulanan haberde, Kale’nin bu tarihte yakalanarak hapse atıldığı anlatım edildi.

Türkiye’ye iade edilmemek amacıyla kült değiştirerek Hristiyanlığa geçtiği öne sürülen Kermen’nin ismini birlikte Johan Gustavsson namına değiştirdiği belirtildi.

“FAZILETLI MAHKEME İADE İÇİN BİR ENGEL OLMADIĞINA KARAR VERDİ”

İsveç izzet televizyonu SVT’nin haberinde, Türkiye’nin ayyarlık suçundan al bültenle aradığı 35 yaşındaki tıpkı kişinin Türkiye’ye iadeli edilmesine karar verdiği kaydedilmişti.

Yargıtayın kararını değerlendiren İsveç Türe ve İçişleri Bakanı Morgan Johansson, bunun rutin ayrımsız uzanım olduğunu söylemişti. Johansson “Faziletkâr Mahkeme durumu herhangi bir zamanki kadar inceledi ve iade üzere tıpkısı bariyer olmadığına değişmeyen verdi” şeklinde konuşmuştu.

bahis konusu kişinin Türkiye’de 14 sene mapushane cezası bulunduğu aktarılmıştı.

Çavuşoğlu’ndan İsveç ve Finlandiya açıklaması

 

Biden İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği üzere müsaade belgesini imzaladı 

 

Share: