Kırkpınar’da Cengizhan Balkır başpehlivanlığı kazandı

Edirne’de 661’incisi düzenlenen Kırkpınar Semiz Güreşleri’nde başpehlivanlığı finalde Mustafa Taş’ı yenen Cengizhan Balkır kazandı. Er Meydanı’ndan başpehlivan çıkan Şimşek’e kızıl kemerini Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu taktı.

Edirne’de bu yıl 661’incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Semirtilmiş Güreşleri’nin başpehlivanlık finalinde Mustafa Taş ile Cengizhan Balkır yüz yüze geldi. Finale Salih Dorum, Faruk Akkoyun, Osman Aynur, Hüseyin Gümüşalan ve Ertuğrul Dağdeviren’i yenerek sâdır Mustafa Taş ile finale Mederes Salt, Orhan Okulu, Tanju Gemici ve İsmail Şişman’ı yenerek sâdır Cengizhan Parıltı arasındaki maç, paçarız hareketlerle geçti.

Güreşin ilerleyici dakikalarında hakem heyeti güre güreşen ve güreşe katılmayan iki başpehlivana birer ikaz verdi. Alışılagelen süresi berabere biten müsabakada puanlamaya geçildi. Puanlama güreşinde Mustafa Taş’ı yenen Cengizhan Balkır, Kırkpınar’ın bu yılki başpehlivanı oldu.

Başpehlivan Şimşek’e kızıl kemerini Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu taktı.

SÜRPRİZLERLE YOĞUN KIRKPINAR

661. Kırkpınar, büyük sürprizlere hayalet oldu. Başpehlivanlık güreşlerini geçmiş gününde altın kemerin ebedi sahibi olmak ve seriyi yok etmek amacıyla güreşen Uca Gürbüz, Mehmet Yeşil Yeşil’e aşınmış kendisine önce sürprizi yaptı. Zaman ise Mehmet Yeşil Yeşil 3.turda Ertuğrul Dağdeviren’e elendi.

Altın tümsekli sahibi ve bu yılın şakak isimlerinden İsmail Nazik dahi yarı finalde Cengizhan Şimşek’e elendi.

14. Kırkpınar ağalığını 4 milyona aldı

 

Share: