Kırklareli’nde eşini öldüren zanlı adliyeye atıf edildi

Kırklareli’nde eşini öldüren şüpheli emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye irsal edildi.

Olay geçmiş, Akalar Mahallesi Namazgah Caddesinde aynı apartmanın 2. katında gerçekleşti. Silah sesleri duyan apartman sakinleri durumu ihbar etmişti. İhbar üstüne bölgeye 112 Müstacel Keyif, polis güçleri ve itfaiye ekipleri irsal edildi. Başlık itfaiye aracı ekiplerinin yardımıyla açıldı. Eve giren ekipler Songül A. (44) mutfakta başından yaralanmış halde bulundu. Evde kâin 16 yaşındaki kızı M.A. ise olay ajanda camdan atlayarak yaralandı.

112 Müstacel Afiyet ekiplerinin geçmiş müdahalesinin ardından esas Songül A. ve kızı M.A. Kırklareli Yetişek ve Araştırma Hastanesine irsal edildi.

Anne Songül A. yapılan tamlık müdahalelere karşın kurtarılamazken kızı M.A. bacaklarından yaralandı.

Olayın ardından bölgeden koşarak uzaklaşan Z.A.A. polis güçleri ekipleri yoluyla yakalanmıştı. Zanlı Z.A.A. emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının arkası sıra polisin degaje asayiş önlemleri ile esenlik kontrolü için Kırklareli Terbiye ve Araştırı Hastanesine götürüldü.

Sağlık kontrolünün peşi sıra Z.A.A. Kırklareli Adliyesine gönderme edildi.

Öte yandan Z.A.A’nın Kırklareli Familya Mahkemesince 30 Eylül’de için bırakılmış 1 kamer süreyle önleyici tedarik kararının bulunduğu belirleme edildi. – KIRKLARELİ

Share: