Kırklareli’nde “alacak” davasının tanıklarına rüşvet öneri ettiği iddiasıyla 1 keleş tutuklandı

Kırklareli’nde alacak ve yöntemsizlik iddiaları nedeniyle görevden uzaklaştırılan Kıyıköy Şehremini Ender Şenlik’in üstelik aralarında olduğu 3’ü vakfedilmiş 12 kişinin yargılandığı davada, tanıkların ifadelerini değiştirmeleri yönünde alacak öneri ettiği iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheliden 1’i tutuklandı.

Alınan bilgiye bakarak, Kırklareli 2. Okkalı Ukubet Mahkemesindeki duruşmada dinlenecek gâh tanıklara, ifadelerini değiştirmeleri yönünde Şenlik’in babası Y.S. ile E.V’nin kazanç öneri ettikleri iddiasıyla Kırklareli Cumhuriyet Altını Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Başsavcılık koordinesinde düzenlenen operasyonda Bayram’in babası Y.S. ile E.V. gözaltına alındı.

Jandarmadaki işlemlerinin peşi sıra adliyeye atıf edilen şüphelilerden E.V. tutuklandı, Y.S. adli arama şartıyla başıboş bırakıldı.

“Alacak” suçlamasıyla 4 yıldan 12 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan tutuklu sanıklar eski Belediye Başkanı Ender Sevinç, Kırklareli İl Umumi Meclis Üyesi ve CHP Kırklareli İl Başkan Yardımcısı Cem T. ve esnaf Miğfer Ö. ile 12 kişinin yargılanması bitmeme ediyor.

İddianameden

Kırklareli’nde İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Neşe’in bile aralarında olduğu 3’ü tutuklu 12 sanık karşı 4 yıldan 12 yıla kadar mahpushane istemiyle hazırlanan iddianamede, Alay’in kâh pres ve vatandaşların talepleri ile imara yönelik tayin edilen usulsüzlüklerin görmezden gelinmesi karşılığında rüşvet aldığı belirtiliyor.

Alay’in imara yeraltı olduğu belirleme edilen yapının yıkılmaması, yapım ruhsatı ve canlılık projesi üzere izin verilmesi kadar talepler karşılığında kazanç istediği belirtilen iddianamede, vatandaşların beldedeki hırdavatçı Miğfer Ö’nün dükkanına olan uray borcunun kapatılması ve Cem T’nin dükkanından birlikte elektronik beyin alınarak belediyeye armağan yapılması, iddialar beyninde yer alıyor.

Share: