Kırklareli umumi haberleri… Kırklareli’nde Solgun Saltuk Firez Evi ana atma töreni yapıldı

Kırklareli’nde Sarı Saltuk Kültür Evi temel atma töreni yapıldı

Soluk Saltuk Hars Evi ana atma töreni Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çevrimiçi katılımlarıyla yapıldı

KIRKLARELİ – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın faal angajmanlı katılımlarıyla aralarından Kırklareli’nde bulunduğu 7 Cem Evi’nin esas atma töreni ve 4 Çokluk Evinin açılışı yapıldı.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Kırklareli’nin Babaeski ilçesi Cumhuriyet Altını Mahallesinde yapımına başlanacak olan Solgun Saltuk Hars Evi’nin esas atma töreni gerçekleşti.

Temel atma törenine Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan etken bağlantıyla, Toplama Vakfı Umumi Başkanı ve Prof. Dr. İzzettin Doğan, Vali Birol Ekici, SELIM Fırka Kırklareli Mebus Selahattin Minsolmaz, Zerrin Saltuk Derneği namına Naki Saltık ile Babaeski Çokluk Vakfı Büro Başkanı Hüseyin Yeşilbaş ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreninde Toplama Vakfı Genel Başkanı ve Prof. Dr. İzzettin Doğan müşavere yaptı. Doğan konuşmasında Reisicumhur’nın böyle bire bir kararla olayı yenilemiş olması muştulu ve olumlu aynı evolüsyon olduğunu belirterek, “Cami ve Cem evinin Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti marifetiyle benimsenmesi ve hukuki tıpkısı dalan alması 1997’birlikte olmuştu. 1997’bile dahi 44 dönümlük tıpkı yerey o Maliye Bakanlığına ferman mevdu Çokluk Vakfına tahsis edilmiş tıpkı Cem Evinin yapılması ve temelinin hükümet eliyle atılması ifade edilmiş. Orada 1997’bile Toplama Evinin temeli atılan. Bu çağ sayın Cumhurbaşkanımızın böyle tıpkı kararla olayı yenilemiş olması müjdeli ve olumlu benzeri evolüsyon” dedi.

Daha sonraları Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan faal bağlantıyla aralarında Kırklareli’nde bulunduğu 7 Çokluk Evi’nin esas atma töreni ve 4 Toplama Evinin açılışını yaptı.

Share: