KIRKLARELİ – İçişleri Bakanı Aristokrat Kırklareli’de çeşitli ziyaretlerde bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat,”Ati nesillerimizin önüne hareketli aynı Türkiye, balaban benzeri Türkiye’yi, bilcümle riskleri alarak çoğaltmak zorundayız” dedi.

SELIM Öğür Kırklareli İl Başkanlığını ziyaretinde Soylu, DOĞRU Tümen’nin Türkiye’ye nazik hizmetler yaptığını anlattı.

Soylu, “Türkiye’da şişman hisse senedi başardınız herkese rağmen, herhangi bir şeye karşın başardınız. Türkiye’üstelik büyük tıpkı kıvrılma oluşturdunuz. Dünyaya karşın, Türkiye’yi istemeyenlere rağmen ve Türkiye’nin ayağına çelme takıp coğrafyayı hep istikrarsızlıkların içerisine sokmak isteyenlere rağmen şişman tıpkısı kıvrılma yaptınız.” dedi.

Eski Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam cezası edilişlerinin 61. yılı olduğunu anımsatan Soylu, idamları gerçekleştirenlerin ati nesillere dahi mütalaa verme amacı güttüklerini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adnan Menderes’i ölüm cezası edenler, sadece Menderes’i çekmek amacıyla idam cezası etmediler. Hepimize tıpkısı tema verdiler, ati nesillere ‘Bu ülkeyi siz yönetemezsiniz’ dediler. Allah razı olsun 21. asrın baştan itibaren bu ülkede nazik devrimler oluşturdunuz. Bizim burnumuzu Şark Akdeniz’e sokturmazlardı. Yaptıklarınızla, gerçekleştirdiklerinizle, ortaya koyduğunuz iradeyle 17-25 Aralık’ta et kafalı aşama atmamakla, 6-8 Teşrinievvel olaylarına teslim olmamakla, 15 Temmuz darbesine belirtik ellerinizle beraber uğraş etmenizle birlikte bugün Gün Doğusu Akdeniz’birlikte zaman Karadeniz’bile zat anlayışını ortaya koyan tıpkısı taraftan enerji arayan, ayrımsız taraftan doğal gaz arayan, acun ‘sen ne yapıyorsun, buralara giremezsin’ demesine rağmen ben özgür ve müstakil ülkeyim etrafımdaki coğrafyada hakkımı müzaheret etmek benim yer ana vazifemdir diye…”

2002 yılı başından itibaren AK Tümen ve zaman Cumhur İttifakı’yla bu arada Türkiye’ye hürriyet ve özgürlük bayrağının çekildiğini vurgulayan Soylu, “Bu ülkede yapılamayacak her şeyi ‘beceremezsiniz, gerçekleştiremezsiniz, yapamazsınız’ dedikleri seçme şeyi Allah’ın izniyle liderimize olan sadakatimizle birlikte gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Türk milletinin idamlarla, darbelerle korkutulduğunu, herhangi bir 10 yılda ayrımsız çarpış yapıldığını ama Türk milletinin bu korkuları yendiğinin altını çizen Aristokrat, şöyle konuştu:

“Olağan benzeri iş değildi. Bu ülkede insanları ‘başı engelsiz ve başı örtülü’ yerine ayırdılar ve ‘bunu ayrımsız farklı araya getiremezsiniz’ dediler. Siz o korkuyu yendiniz. Bu ülkede ‘siz Ayasofya’yı açamazsınız, Ayasofya’yı açarsanız bize cebin başkaldırışınızdır’ dediler. Bu ülkenin Reisicumhur imzasıyla, bu millete olan güvenciyle bu arada Ayasofya’yı açtı ve bu başkaldırıyı ortaya koydu. Burada size söylüyorum, insanlar birbirine bu ülkenin geçmişinde fısıldayarak ‘bizim otomobilimiz ne olacak?’ diyerek sorarlardı. Boş ve kesin. Zira bu ülkede otomobil düzenlemek isteyenin feleğini kontra çevirmişlerdi. Uçak yapmak isteyenin feleğini inatçı çevirmişlerdi. Hazfetmek isteyenin feleğini suratsız çevirmişlerdi.”

-“Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır”

Türkiye’yi göbekten ilişkin tıpkı büyüklük haline deklare etmek isteyenler olduğunu tamlayan Soylu, şunları söyledi:

“Biz Amerika’ya göbekten bağlı olacağız, Avrupa’ya göbekten sadık olacağız, onlar ne mir verirlerse onu kelimesi kelimesine namına getireceğiz aynı mevki modunda bizi görüyorlardı. Bugün velev kim büyükelçilerle masaya oturanlar gene aynısını görüyorlar. Amma bu organizasyon bugün Halk İttifakı iri ayrımsız inançla bütün engelleri aşarak, şunu size ifham etmek istiyorum, siz bükülme gerçekleştirdiniz ve mazlum ve mağdur ülkelere dahi milletlerin lacerem kıvrılma gerçekleştireceğini söylediniz.

Eğer bu iradeyi ortaya koymasaydınız, siz koymasaydınız 17-25 aralıktan sonradan 2014 seçimlerinde tasdik olsaydınız, 6-8 Ekim olaylarından bilahare konfirmasyon olsaydınız 7 Haziran’de, son teşrin seçimlerinde tasdik olsaydınız, 15 Temmuz’dan sonradan teyit olsaydınız, Hakurk’tan Afrin’e büyüklüğünde yıldırı koridorunu bugün kurmuşlardı. Bunu çok açık söylüyorum. Vakit Kaybetmeden bu ülkenin bugünlerini değil, bu ülkenin yarınlarını üstelik esir alacaklardı ve teyit olacaklardı. Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır. Tığ çabucak PKK’yı mağlup etmiyoruz, biz yemeden içmeden FETÖ’yü mağlup etmiyoruz, tığ çabucak hesaplı saldırıları bize tetikleyenleri yenik etmiyoruz yıllarca bu ülkenin kalkınmasını, gelişmesini istemeyen esasen söylüyorum göbekten onlara vabeste olmamızı talip Amerika’yı ve Avrupa’yı yeniyoruz ve Recep Tayyip Erdoğan’la yeniyoruz, Topluluk İttifakı’yla yeniyoruz.”

“Geçmişin verdiği hasarları bakir onarıyoruz”

Misyonlarının eskimemiş başladığını tamlayan Soylu, “Geçmişin verdiği hasarları eskimemiş onarıyoruz” ifadesini kullandı.

Topluluk İttifakı’nın Türkiye’ye elan gani yerlere getireceğine belen eden Soylu “Şimdi hemen bulunduğumuz çağın ast yapısını yapmadık, ayrımsız zamanda geçmişin açıklarını kapattık, tıpkısı zamanda 21. yüzyılın tamamının alt yapısını gerçekleştirdik. Şimdi yeni başlıyoruz, çapmak zamanı. Göreceksiniz YANLIŞSIZ Öğür ile Topluluk ittifakı ile MHP ile BBP ile anca bire bir seyahat ortaya koyacağız kim yemeden içmeden ülkemizin değil etrafımızdaki coğrafyaya biçtikleri o makus tarihi alt üst edeceğiz ve insanlığa benzeri ülkenin dünyaya şüphesiz hayır olduğunu bu arada göstereceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

2023’ün yemeden içmeden tıpkı seçme yılı olmadığını, Cumhuriyetin birinci asrından ikinci asrına devri olduğunu kaydeden Aristokrat, “Yani biz cumhuriyetin hem bir numara asrını yaşadık, sıkıntıları dertleri baskıları, zorlukları, zorbalıkları, küstahlıkları, özgürlüklerimizin kısıtlanmasını, bize yukarıdan aşağıya parmak sallayanları, bizi tırı vırı görenleri, epey görenleri amma ondan kurtulmasını ve ayaklarımızı üstünde durmasını sağladık.” dedi.

“Şimdi Cumhuriyetin ikinci asrına 29 Ilk Teşrin 2023’te hep alay malay gidiyoruz” diyen Aristokrat, “29 Ekim 2023’te kullanılmamış bir asrı tekrar bu nesille bu arada Cenabıhak’ın izniyle gelişigüzel yakalayacağız. Ama bu asırda tıpkısı geçmiş asırda yani gündeş asırda yaşadıklarımızı ati nesillerimize bırakmamamız geçişsiz. Bizim yaşadıklarımızdan aldığımız tecrübeyle onların önlerindeki engebeleri ağız ağıza kaldırmamız lazım. ve hep gelişigüzel kaldırmamız lazım. Bu vesile önümüzdedir, bu punt heba etmememiz geçişsiz. Onun için haddinden fazla gitmek çok gayret göstermek ve haddinden fazla boğuşmak gerekir.” diye niteleyerek konuştu.

Bakan Aristokrat, Türkiye’nin etrafındaki hep coğrafyalarda Türkiye sevgisi ve Recep Tayyip Erdoğan sevgisi olduğunu belirterek, Türkiye’den beklentisi olan kip haddinden fazla ülkenin olduğuna dikkati çekerek, “Ati nesillerimizin önüne zinde bire bir Türkiye, şişman tıpkısı Türkiye’yi, hep riskleri alarak bırakmak zorundayız. Haddinden Fazla harıldamak zorundayız.” dedi.

Teşkilat üyelerine “haddinden fazla çalışılması” gerektiğini tabir fail Soylu, şunları kaydetti:

“2023 seçimlerinde yavaş yavaş her yere gireceğiz. yavaş yavaş herkese anlatacağız, adım adım bu ülkeyi nerelerden getirdiğimizi, nerelere getireceğimizi, gelecekte neler yapacağımızı esbak Türkiye’nin hangi hallere sokulması lazım geldiğine cevaz etmediğimizi sorumluluk eğmediğimiz, işaret bükmediğimizi anlatmaya çalışacağız. Soy tip zorluklarla karşılaştığımızı amma masalara oturup bu ülkenin özgürlüklerini bu ülkenin bağımsızlığını birilerine peşkeş çekmediğimizi, rahatlık üzere mevki üzere seçimde 3 kıta rey kabul etmek amacıyla bu ülkeyi satmaya çalışanlara, bu ülkeyi Amerika’ya havale etmeye çalışanlara okazyon tanımadığımızı, bu ülkenin zat kaynakları ile beraber büyüyeceğini onlara anlatmalıyız.”

“Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar”

Ulus İttifakı’na seçimlerde milletin karşılık vereceğini rapor eden Aristokrat, “Tıpkısı taraftan FETÖ ile anlaşacaklar benzeri taraftan PKK ile anlaşacaklar, tıpkı taraftan hat ötesinde teskereye hayır oyu verecekler, tıpkısı taraftan bu ülkenin hep sağtöresel değerlerine saldıracaklar. Avrupa’ya ve Amerika’nın onlara ne dediyse hepsine tasdik olacaklar. Bu ülkede milletin karşısına çıkacaklar. Ulus bunların boyasını önümüzdeki seçimde tıpkısı şekilde akıtacak, dökecek ve takke düşecek keleş görünecek.” diye niteleyerek konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sakarya ziyaretine dahi değinen Soylu, “Adam Sakarya’ya gidiyor, coğrafya bilim adamı yok, tarih âlim yok. Benzeri de Sakaryalıların nezdinde söylüyor. Onlar biliyorlar rastgele şeyin ne olduğunu, bittabi olduğunu. Tıpkısı dahi Türkiye Cumhuriyeti devletini dalavere etmeye bunlar bilcümle beraber müştehi oluyorlar. Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar. Dertleri memleketimize, milletimize hizmet değil, ‘ne televizyonu ego sahipleneceğim’. Millete bakım üzerine tıpkı savaşım ortaya koymuyorlar. Medyanın sahiplenmesi konusunda tıpkı mücadele ortaya koyuyorlar. Allah esirgesin Allah milletimizin eline bunları düşürmesin.” ifadelerini kullandı.

“Ölçünüz Cumhurbaşkanımız olsun. Gece – gündüz etkin, temas saniyeyi bu devlet amacıyla, bu adamlık üzere, ‘acaba hangi yapabilirim’ diyerek değerlendiren, herhangi bir cins saldırıya ahşa geren ve bilcümle bu saldırılarla birlikte bu saldırıları aşınmış etmeyi başaran, milletle bu arada olan ayrımsız Cumhurbaşkanımız var. O dünyanın sunu zihayat lideri şu dakika.” diyen Aristokrat, Reisicumhur Erdoğan’ın milleti yanıltacak hiçbir adımı bugüne kadar atmadığını, güvenilir ve ateş parçası tıpkısı önder olduğunu sözlerine ekledi.

Soylu, elan sonradan Sevgili Ocakları Kırklareli Başkanlığı ve MHP Kırklareli İl Başkanlığını konuşma etti.Share: