Kırıkkale’de 2 bin 115 aile hayvanı anahtar altına makbuz

Kırıkkale Ekincilik ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz, domestik kedi ve köpeklerin kimliklendirilmesi çalışması kapsamında 2 bin 115 aile hayvanının vasıta altına alındığını bildirdi.

Yılmayan, mukayyet açıklamasında, her yaştan familya hayvanlarının 31 Antrakt’a kadar kimliklendirilmesi ve anahtar altına alınması gerektiğini belirtti.

İl genelinde şu temel büyüklüğünde 1335 pisik ve 780 kapik kalkışmak üzere bütün 2 bin 115 hayvanına çip takılıp kimliklendirildiğini aktaran Yılmayan, şunları kaydetti:

“Son müracaat tarihinin yaklaşmasıyla İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde oluşan yoğunluğun azaltılması ve vatandaşlarımızın mağdurluk yaşamamaları üzere ev hayvanlarının kimliklendirilmesinde kullanılmamış ayrımsız uygulamaya gidildi. Uygulamayla efsanevi sahiplerinin talimatname ekinde vadi düzlük beyannameyi doldurup imzalayarak il ve kaza müdürlüklerimize 31 Mesafe’a kadar tasdik etmeleri halinde yonga uygulama ve pusat işlemi bu hayvanat için bu tarihten sonraları dahi gerçekleştirebilecek. Vatandaşlarımızın mağdurluk yaşamamaları üzere 31 Aralık saat 17.00’ye büyüklüğünde Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğünde kimliklendirme çalışmalarına devam edilecektir.”

Share: