Kiracısının kapısını baltayla kırdığı sav edilen 93 yaşındaki eş bilge karşısına bundan sonra

Bayrampaşa’da ağız tatsızlığı yaşadığı kiracısının kapısını baltayla kırdığı tez edilen 93 yaşındaki Naim Akgün’ün yargılanmasına başlandı. Duruşmada hakimin “Kapıya gitmişsin balta ile kapıyı kırmışsın” demesi konusunda sanık Akgün, “Ben anca ayrımsız özdek yapar mıyım? Ayrımsız husus 15 bin TL değişiklikler yapmaya gitmiştim, elimde bu yüzden teber vardı” dedi.

Olay, Karı ayında Bayrampaşa’da meydana gelmişti. İddiaya göre, 93 yaşındaki Naim Akgün, anlaşmazlık yaşadığı kiracısının kapısını teber ile kırmıştı. Olaya ilişik İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı yoluyla hazırlanan iddianamede, Naim Akgün’ün kiracısı olan mağdurlar Amina Hasan ve Rahaf Shaham Kabaa’nın kirayı ödememesi dolayısıyla evlerine balta ile gittiği belirtilmişti. Akgün’ün kapıyı kırarak eve girdiği açıklayan iddianamede, maznun Akgün’ün ‘silahla ev dokunulmazlığını ihlal’ suçundan 1 yıldan 4 yıla büyüklüğünde hapsi dilek edilmişti.

Naim Akgün’ün İstanbul 39. Temel Ukubet Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı.

“Değişiklikler yapmaya gitmiştim, elimde bu yüzden teber vardı”

Duruşmada savunması sorulan Akgün, “93 yaşındayım ben evi 2-3 kişiye kiraya verdim 20 dirilik oldular” dedi.

Hakimin “Kapıya gitmişsin balta ile kapıyı kırmışsın” demesi üstüne maznun Akgün, “Ego anca tıpkısı özdek yapar mıyım? Benzeri başlık 15 bin TL. Ben apartmanda tadilat yapıyordum. Bana saldırılar 8-10 hayat. Ben kira işlerini oğluma devrettim ona kirayı ödemedikleri üzere evden çıkmalarını söyledim. Evi üstelik çorak halde bıraktıkları için evde değişiklikler yapmaya gitmiştim, elimde bu yüzden teber vardı. Ben kiracıların kapısını kırıp zarar vermedim. Özlük malıma sebep uymazlık vereyim” diyerek konuştu. Sanık avukatı ise müvekkilinin beraatını istedi.

Ara kararını açıklayan bilgili, tanıkların dinlenilmesi ve sair eksikliklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı erteledi. – İSTANBUL

Share: