Kilis’te eşini darbederek ölümüne bozukluk olan kişinin yargılanmasına devam edildi

Kilis’te eşini darbederek ölümüne illet olduğu gerekçesiyle tutuklanan maznun Mahmut Muhammed Özyer’in yargılanmasına bitmeme edildi.

Kilis Aheste Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, hayatını kaybeden Fatime Gül Özyer’in yakınlarının avukatı, ata Ahmet, ana Kezban Kırıcı, Sülale ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı avukatı ile üzerine “eşe cebin düşünülerek cani” suçundan ağırlaştırılmış müebbet irade edilen tutuklu sanık Özyer ve avukatı katıldı.

Sanık Özyer, esbak beyanlarını gine ettiğini, mütalaayı akseptans etmediğini belirtti.

Sanık avukatı, mütalaada sadece sanığın aleyhine olan hususların değerlendirildiğini öne sürerek kanıt makamının mütalaasına katılmadığını aktardı, müvekkilinin tahliyesini istek etti.

Maktulün yakınları, aleyhlerine olan beyanları akseptans etmediklerini anlatım ederek sanığın arz güç şekilde cezalandırılmasını istedi.

Hayatını kaybeden Fatime Gül Özyer’in yakınlarının avukatı de eski beyanlarını gene ettiklerini, eylemin canavarca önsezi ve ezinç çektirerek gerçekleştirildiği kanaatinde olduklarını, bu sebeple sanığın bildirme ağırbaşlı şekilde cezalandırılması gerektiği değerlendirilmesinde bulundu.

Olay gecesi eve revan sanığın halası G.Ö, şahit namına dinlendi.

Mahkeme heyeti, sanığın alıkonulma halinin devamına ve tarafların mütalaaya cebin savunmalarını alıştırmak üzere tıpkı ahir celseye kadar süre verilmesine değişmeyen vererek duruşmayı 18 Ekim’e erteledi.

Olay

Kilis’te Miralay İbrahim Karaoğlanoğlu Mahallesi’nde tevakkuf eden Mahmut Muhammed Özyer, 13 Teşrinievvel 2021’de eşi Fatime Gül Özyer’i darbetmişti. Komşuların ihbarı konusunda mevrut keyif ekiplerince Kilis Heybet Hastanesi’ne kaldırılan ve buradaki müdahalenin arkası sıra Gaziantep’teki hususi benzeri hastaneye sevk edilen Özyer kurtarılamamıştı.

Zanlı Mahmut Muhammed Özyer tutuklanmıştı.

Share: