Kılıçdaroğlu’nun “Pespaye Benimle Alay Malay Misiniz?” Sözlerine Destek Geldi: “Yanındayım”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Seferihisar’birlikte “Siz sıradan benimle birlikte misiniz?”, “Imdi karar verin. Bu umum düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz?” diye sordu. Kılıçdaroğlu’nun sözlerine, toplumsal medyada CHP yöneticileri, belediye başkanları ve milletvekillerinden “Yanındayım” etiketiyle bindi mesajları geldi. “Yanındayım” etiketi, Twitter’dahi gücük sürede Türkiye gündeminde bir numara sıraya çıktı.

CHP Lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, partisinin Seferihisar’daki kampında yaptığı konuştu. Kılıçdaroğlu, toplantıda partililere; “Bu mücadelede umum düşmanlarını birlikte yeneceğiz. Hürriyet, hak, adalete susamış halkımıza kurtuluşu beraber getireceğiz. Ama şunu üstelik artık hatırlamak zorundayım. Siz aşağı benimle alay malay misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor. Bazılarınızın birlikte atlaya zıplaya yahut isteksiz uymazlık verdiğinizi üstelik görüyorum ama imdi karar verin. Bu umum düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz?” diyerek seslendi.

Kılıçdaroğlu’nun “Benimle alay malay misiniz?” sözlerine içtimai medyadan CHP’li Büyükşehir Şehremaneti başkanları, Umumi Başkan yardımcıları, milletvekilleri ve partililerden bindi mesajları geldi. “Yanındayım”, “Seninleyiz Kılıçdaroğlu” etiketi kısa sürede Türkiye gündeminde bir numara sıraya çıktı.

Kılıçdaroğlu’nun sözleri üstüne mevrut bindi mesajlarından öne çıkanlar şöyle:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: Değme koşulda Sayın Genel Başkanımızın yanındayım.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Sakil: Adil yarınlar, erinçli benzeri ati için temas ant yanınızdayım.

İzmir Büyükşehir Şehremini Bronz Soyer: Umut, sulh ve türe dolu tıpkısı Türkiye üzere Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayım.

Antalya Büyükşehir Belediye Reisi Muhittin Böcü: Gençlerin geleceğe umutla baktığı, kadınlarımızın yüzünün güldüğü, milletimizin huzurlu ve mutlu olduğu, elan ışıklı, elan bağımsız ve daha adil bir Türkiye için bugün de yarın birlikte Sayın Umumi Başkanımızın yanındayım. Cumhuriyetimizin 100. yılında geliyor gelmekte olan.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Heyecan Çerçioğlu: Ziyalı yarınlar amacıyla daima Genel Başkanımız sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun yanındayım.

Adana Büyükşehir Belediye Reisi Zeydan Karalar: Sayın Umumi Başkanım, bilcümle yanındaydık, rastgele devir yanında olmaya devam edeceğiz. Yanındayım.

Sazak Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer: Mazi hangi isem bugün da aynıyım. Yanındayım.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: Devlete türe, millete zenginlik, memlekete sağlık için yanındayım.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Yanındayım.

CHP Genel Komutan Yardımcısı Bülent Tezcan: Üretim, terbiye, türe, toplumsal çap… Yarının Türkiye’sini mensur yolculuğunda, rastgele devir yanındayım.

CHP Genel Komutan Yardımcısı Gamze Atmaca İlgezdi: Tavrımız kesin! Yolun yolumuzdur. Seninleyiz Kılıçdaroğlu.

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Seyit Torun: Yolunuz, yolumuzdur. Mücadelenizde yanındayız, arkanızdayız sayın Genel Başkanım!

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Mavi Gökçen: Umum düşmanlarını bu arada yeneceğiz. Yanındayız Kılıçdaroğlu.

CHP Genel Komutan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca: Doğruluk üzere, özgürlük üzere, adalet üzere, ülfet amacıyla, millete bolluk, memlekete huzur üzere yanındayım.

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Fethi Açıkel: Türe, ahbaplık, adalet amacıyla; milletimizin hazinesini soyanlardan adisyon tetkik etmek üzere; Türkiye’yi, fabrikalarla dönük benzeri kale yazmak için; vatanı ve vatandaşlığı satanları kabartmak için; işlek bire bir sosyal celal ile eşitsizliklere son yüklemek amacıyla; Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayım.

CHP Genel Komutan Yardımcısı Onursal Adıgüzel: Şartlar hangi olursa olsun cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırma mücadelemizden, doğruluk mücadelemizden tıpkı girişim üstelik mankafa atmayacağız. Bu büyük mücadelede seni asla boydak bırakmayacağız, yanındayım sayın Umumi Başkanım.

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Muharrem Ayvaz: Tavrımız net, seninleyiz Kılıçdaroğlu, yanındayız Kılıçdaroğlu.

CHP Genel Komutan Yardımcısı Uca Öztunç: Yaşanabilir bir Türkiye ve halkın iktidarı için sabah akşam seninleyiz.

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Ahmet Akış: Evlatlarımızın geleceği amacıyla, görgülü günler amacıyla, adil yarınlar, huzurlu, mutlak ve bolluk ayrımsız Türkiye için liderimizin yanındayım birlikte başaracağız.

CHP Umumi Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu: Yanındayım.

CHP Umumi Başbuğ Başdanışmanı Tuncay Özkan: El düşmanlarını yenmek amacıyla yanındayız Umumi Başkanım.

Share: