Kılıçdaroğlu’nun Giresun’da Konuşma Ettiği Eski AKP’li İsmet Aydınlık: “Elinde Kuran’la Geziyordu; Cenabıhak, Elçi Diye Niteleyerek Etkileniyorduk. Yalanmış Bu….

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Giresun’birlikte kendisini çaya nida eden Lütuf ve İsmet Vazıh çiftinin evine konuk oldu. Bir Vakitler AKP’li olduğunu söyleyen İsmet Okumuş, Kılıçdaroğlu’na, “Ben, bu adamdan münasebet etkilendim? Hepimiz Müslümanız, elinde Kuran’la geziyordu; Cenabıhak, peygamber diye niteleyerek etkileniyorduk. Yalanmış bu. Herkesi kötüle kötüle, hakeza siyaset yapa yapa bizim gözümüzü bürümüşler. Tığ birlikte kanmışız bunlara, hoppadak ceplerini doldurmuşlar” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık ekip toplantısı için bugün geldiği Giresun’bile, fail Nimet ve İsmet Aydınlık çiftinin öz davetini kalın kafalı çevirmedi. İsmet Işıklı, kendilerini ziyarete gelen Kılıçdaroğlu’na, “Sizi izliyorduk, kol konuşmanızı izledik” dedi. Kılıçdaroğlu, İsmet Münevver’a, “Familya size mi ilgilendiren, kiralık mı” diyerek sordu. Işıklı, kiralık olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu’nun “Ne kadar kira ödüyorsunuz” sorusuna İsmet Kültürlü, “Bu yüzden haddinden fazla baskı olmaya başladı. Sülale sahibi ile sıkıntılarımız haddinden fazla. Memleketin vahi bu Başkan’ım. Şaka kabilinden yani, önceyi arar olduk. Markete gidiyoruz, seçme husus incitici pahası. Söylemesi kusur; hanımla güzeşte markete gittik, 400 teklik mülk harcadık, eve geldik tencereye konulacak aynı özdek namevcut. Ülkenin yararsız, ben bilmiyorum, sizlerin sebebiyle aynı husus olacak” yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu ise “Yöneltmek zorundayız” dedi. Nimet Aydınlık ise “Düzelmesi geçişsiz, düzelmese batacağız bu gidişle” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU: TÜRKİYE ZENGİN BİR MUTLULUK, İMKANLARI FAZLA OLAN BİR MUTLULUK AMMA PARANIN İYİ BİR YERE HARCANMASI LAZIM

İsmet Kültürlü, Kılıçdaroğlu’na, “Kurulduğu günden bu yana ego SELIM Parti’ye üyeyim. Bazen şeyleri yaşadıkça, gördükçe inanın sizi sevmeye başladım” dedi. Kılıçdaroğlu ise “Türkiye düzelebilir, huzura kavuşabilir. Türkiye ensesi kalın bire bir devlet, imkanları aşkin olan benzeri devlet ama paranın gür bire bir yere harcanması lazım. İyi tıpkısı yere harcanmazsa olanaksız. Bu, tıpkısı siyasi tercih. Siz siyasal tercihinizi yaparsınız, evde bile tercih yaparsınız, imkanınız varsa ‘benzeri ofis alayım, kiradan kurtulayım’ yahut torunlar okula gidiyorlarsa ‘onların harçlıklarını ya üstelik masraflarını karşılayayım’…”

İsmet Aydınlık, “Bırakın ofis almayı, onların geleceğini kurabilseydik. Ego günce işe gidiyorum; kadın temizliğe gidiyor. Yavru iki yılık darülfünun okudu, bekliyor. Gayr lisede. Gravite çok nazik Başkan’ım” diyerek konuştu.

Kılıçdaroğlu, ailenin lise öğrencisi olan çocuğuna “Sunma sevdiğin ibret hangi” diyerek sordu; ortaöğretim öğrencisi ise “Kimya” diye niteleyerek karşılık verdi. Kılıçdaroğlu, “Oku, genetik mühendisi ol. Türkiye’nin kalıtım bilimi mühendisine ihtiyacı var” dedi. Ailenin gayrı çocuğu üstelik “Ego, dolay lisans bitirdim. Maddesel zorluklar dolayısıyla üniversiteye birlikte gidemeyeceğim üzere şu müdrike erteledim” dedi. Ata İsmet Okumuş ise “Annesi ile ocak temizliğine gidiyor” diyerek konuştu.

“BUNLAR İLAH GİBİ OLMUŞ, İNSANLARA YÜKSEKTEN BAKIYORLAR. HİÇBİRİNE DERDİMİ ANLATAMADIM”

İsmet Aydınlık, “Ego, güzeşte sene fırıncılık yapıyordum. Geçen sene bire bir fırın aldım, borca harca girdik. Bora harca battık. Bu yıl hayırlısıymış kim siyasete girdim. Benim arkadaşlarımın çoğu solcudur. Ben ne dünyada yaşıyorsam… Ego, SELIM Parti’ye tapıyordum herhalde. Bunlar cenabıhak üzere reşit, insanlara yüksekten bakıyorlar. Hiçbirine derdimi anlatamadım. Sizden Tanrı razı olsun, sizi tanımam bilmem. Geldiniz, ziyaret ettiniz. Ne büyüklüğünde bahtiyar oldum. Teessürat herkeste tamam” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Anca insanlar var kim cümbüş borcunu ödeyemediği için elektriği kesiliyor. İki çocuğu var, çocuklarının çamaşırlarını yıkayamıyor. Burada ihtimal bahis yandaki, dayanışma kültürü var ama Ankara, İstanbul’dahi öyle bir öz bulunmayan. Kimesne kimseyi tanımıyor. 15 dönüş kışın ortasında elektriği kesiliyor. 15 dönem gençler elbette geçinecek? Kimsenin kimseden haberi yok. Hakeza çokça iri teessürat var” diye karşılık verdi.

“TMO’YA VEREN ARKADAŞLARIN FINDIKLARININ ÇOĞU GERİ GELDİ”

Kılıçdaroğlu’nun “Köyde akrabalar var mı” sorusuna İsmet Görgülü, “Var. Fındık topladım Başkan’ım, 600 kilo. Dediler ’54 liralık’, demin ’44 teklik’ dediler. Tutkun emanete verdik. TMO’ya ‘devlet destekli’ diyorlar, TMO’evet veren arkadaşların fındıklarının çoğu idraksiz geldi. Adam öyle bire bir seçiyor kim iki apaz fındığı idraksiz gönderiyor. Benim kaç arkadaşım anca mağdur oldu. Hem ‘Emanete vermeyin’ diyorlar hem üstelik gelişigüzel özdek belirsiz” diyerek konuştu.

Kılıçdaroğlu, “Düzelteceğiz” dedikten sonra Iyilik Entelektüel, “En başta kiraların, elektriğin, suyun inmesini çok istiyorum. Zira tıpkısı kira kadar hareketlilik faturası ödüyorum. Zammı veriyorsun, kepçe ile izansız alıyorsun. O ahit ita” diyerek zamlara aksülamel gösterdi.

İsmet Işıklı ise “Ben EYT’liyim. Demincek solcu arkadaşlar diyor; ‘Deminden Tayyip zor üstelik eder’. Bulunmayan, asla. ‘Kemal Eş birlikte gelse ihtimal daha aşkin remiks verecek. Tayyip Koca 3 verse Kılıçdaroğlu 5 verecek’… Aynı özdek itiraf edeyim; siz olmasaydınız şu Giresun’üstelik kâh şeylerin olması mümkün değildi. Siz bazen şeylerin üzerine gide gide… Allah sizden razı olsun. Şu asgari ücrette dahi sizin çok şişman desteğiniz var. Sizden bambaşka kimse konuşmuyor. Ben, sizi sonra izleme etmeye başladım. Meral Kadın konuşuyor da siz henüz sakin anlatıyorsunuz” diyerek konuştu.

KILIÇDAROĞLU: VATANDAŞTAN ALIYORSUN, BİR APAZ ADAMA DÜNYANIN PARASINI VERİYORSUN

Iyilik Kültürlü, “Özlük üretimimizi kendimiz yapamıyoruz. Oradan alıp burada pahalıya satıyor. Hangi anladım bu işten? Bizim zampara üretimimiz namevcut. Her özdek aut devlete, ayrıksı ülkelere” dedi. Kılıçdaroğlu, “Doğal Gaz alıyorsun haricen, değme molekül dışarıdan. Tanrı’ın güneşi bedava, devir paneli kursan henüz haşat amma bunu yaptırmıyorlar. Yapmıyorlar, illa dışarıdan doğal gaz gelecek, haricen petrol ati, canlılık elde edeceğiz. Ondan sonra dünyanın parasını ödeyeceğiz. Ki kazanıyor bundan? Vatandaştan alıyorsun, ayrımsız avuç adama dünyanın parasını veriyorsun. Ruz enerjisi olsa çiftçiye elektriği avantadan veriyorsun, antrparantez ekinci ondan mülk kazanıyor. Artı dışarıya dolar vermiyorsun. Seçkin husus Türkiye’bile yapılıyor zaten, de elan haleldar oluyor. Biz belediyelere söyledik; ‘Sen yaptır bile yaşıt olsun, diğerleri görsünler’. Dedi ya tıpkısı uzaklık, ‘Bay Eksiksizlik sen yaptır'” dedi.

“ELİNDE KURANLA GEZİYORDU; CENABIHAK, PEYGAMBER DİYE ETKİLENİYORDUK”

İsmet Işıklı ise “Eksiksizlik Beyi bile eleştiriyor, namına bakmıyor. Ego bu adamdan niye etkilendim? Hepimiz Müslümanız, elinde Kuran’la geziyordu; Cenabıhak, sefir diyerek etkileniyorduk. Yalanmış bu. Geçen belediye ile tartıştım. Cuma namazını belediyede kılıyorlar, ‘Belediyede sebep salat kılıyorsunuz, çalım mi yapıyorsunuz’ dedim. Şaibe, git evinde, cami üstelik kıl. Ego inanmıyordum. Bunlar Müslüman, tığ değiliz. Herkesi kötüle kötüle, böyle siyasa yapa yapa bizim gözümüzü bürümüşler. Biz da kanmışız bunlara, takkadak ceplerini doldurmuşlar” diye niteleyerek konuştu.

KILIÇDAROĞLU: İLK KURAN’IN TÜRKÇE MEALİNİ HAZIRLATAN CHP, İLK ELMALILI HAMDİ YAZIR’A KURAN HAZIRLATAN CHP, AMA ‘DİNSİZ CHP’. NASIL OLUYOR BU

Kılıçdaroğlu, ” Van’a gittim, Van’a Norşin Şeyhi da mevrut. Dediler ki ‘Size düşünce vermiyoruz, siz camileri yıktınız, dinsizsiniz’ kabilinden tıpkı güruh özdek… Dedim ‘Ego, sana, 1921 yılında Atatürk’ün Meclis’te yaptığı konuşmayı göndereceğim. Orada milli abidelerimiz, camilerimizin onarımı için şu kadar dünyalık harcanmıştır diyor. Cami için dünyalık harcayan herif, camiyi neden yıksın? Beyin var, eseme var.’ 1940’lı yıllardaki rakamları yine gönderdim; hangi camilerin onarıldığı, baştan cami yapıldığı…

Örneğin Ankara’üstelik Kocatepe Camii vardır. O caminin yapımı tıpkısı vakfa aittir, vakfın kurucularından birisi de İsmet İnönü’dür. Çankaya Camii’ni yapan İsmet İnönü’dür. Demincek tığ, dini siyasete cihaz etmiyoruz. Atatürk’ten bize iki dirilik var. Bir; dini siyasete cihaz etmeyeceksin. İki; askeri siyasete bulaştırmayacaksın. Genelkurmay ve diyanet konusunda tığ sadık olmadıkça tek konuşmayız. Atatürk’ten bu yana hangi genel rüesa, hangi milletvekilleri varsa bu kuralara akla yatkın davranırız. Zımnında onlara gine söyledim; geçmiş mortocu dil cambazı okulunu fail CHP, geçmiş tanrı bilimi fakültesini kuran CHP, geçmiş Kuran’ın Türki mealini hazırlatan CHP, geçmiş Elmalılı Hamdi Yazır’a Kuran hazırlatan CHP, ama ‘dinsiz CHP’. Nasıl oluyor bu? Düşünce alacak husus değil. Düzelir… İnsanlar okudukça, baktıkça, hayatı gördükçe gerçeği görüyor” diye niteleyerek konuştu.

“GİRESUN’UN SAHİBİ NAMEVCUT”

Armağan Aydın ise “Bizim hiç hisse senedi alanımız yok. Yer balaban sıkıntımız bile o. Bu Giresun’da makul aklık tıpkı gelişim alanımız namevcut. Olanlar da kapandı. O kadar ulus dışarıda, haris” diyerek dert yandı. İsmet Ziyalı ise “Giresun’un sahibi bulunmayan. Trabzon ortada sıkışmış. Ego 50 yaşına geldim, bütün hakeza” dedi. Inayet Ziyalı bile “Minimum ücrete bindirim geldiyse iştirakçi çıkarmaya bakıyorlar, ‘kaldıramıyorum’ deniliyor söz misali. Bildirme şişman rehavet bu. 10 yıllık işçi olan kişiyi çıkarılıyor. Böyle ayrımsız molekül gibi mi” diye niteleyerek ekledi.Share: