Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, İBB’nin motorin tevzi töreninde süt akmayınca şişman benzeri perde yaşadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Silivri Değirmenköy Mahallesi’nde İstanbul Büyükşehir Uray Başkanlığınca birleştirme edilen mazot ve buğday dağıtım törenine katıldı.

BEDAVA ELEKTRİK SÖZÜNÜ YİNELEDİ

Etkinlikte gündeme ve tarıma dayalı açıklamalarda mevcut Kılıçdaroğlu, “Peki oraya (Şanlıurfa) yapacağız, bayram verdim. 2,5 milyon dekar katı yerey var. Berk araziye tarih enerji panellerini koyacaksınız, oradan elektrik elde edeceksiniz. De çiftçiye meccani vereceğiz, kalan elektriği bile rençper satacak, oradan ayrıca gelir elde edecek. Bunu önce Şark ve Güney Anadolu’da 6 ilde, sonradan Türkiye genelinde yaygınlaştıracağız” ifadelerini kullandı.

TRAKTÖRÜN BAŞINA GEÇTİLER

Açıklamasının devamında mazotun yatlara ÖTV’siz verildiğini aktaran Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde çiftçiye mazotu ÖTV’siz ve KDV’siz vereceklerini rapor etti. Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, henüz sonra merasim alanında sembolik motorin dağıtımı üzere amade bekletilen traktörün yanına geçti.

Kılıçdaroğlu’nun ardından pompanın başına İmamoğlu geçti

BEKLEDİLER AMA OLMADI

İBB tankerince süt aktarımı yapacak sistemin teknik arıza dolayısıyla çalışmaması zımnında traktöre mazot verilemedi. Motorin pompasının deposuna takıldığı traktörün yanında benzeri müddet muntazır Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, sorunun çözülememesi nedeniyle mazot dağıtımını yapamadı.



Share: