Kılıçdaroğlu, üreticilerle fındık seçti

Partisinin takım toplantısı ve bire bir dizi film ziyaretler üzere Giresun’a mevrut Cumhuriyet Altını El Partisi (CHP) Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, fındık harmanında üreticilerle buluştu.

Giresun’a mevrut CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Bulancak ilçesi Yalıköy köyünde fındık üreticileriyle buluştu. Harmanda fındık seçen kadınlarla kardeş kardeş ederek, “Çürükleri ayıklıyorsunuz değil mi? İnşallah Türkiye’deki çürükleri ayıklayacağız” diyen Kılıçdaroğlu, daha sonra kendisi üstelik fındık seçerek üreticileri dinledi.

Kadın üreticilerle çay içerek kardeş kardeş fail Kılıçdaroğlu’na kadınlar, “Fındık sunu beş altı 75 TL olmalıydı” temennisinde bulundu. Kılıçdaroğlu ise “Evet üreticiler emeğinin karşılığını kesinkes almalıydı ama inşallah bugünkü fiyattan henüz bile aşağılara düşmez. Ayrımsız dahi fiyatların tedenni tehlikesi bulunuyor” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun, eş üreticilerle kardeşçe ederken yanına gelen Saten isimli kediyi da sevip ilgilenmesi dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, üreticilerle sohbetinin arkası sıra Yalıköy Camii Kütüphanesi’ne geçti. Kütüphaneyi gezen ve kitap desteği sözü veren Kılıçdaroğlu, basına sınırlı gerçekleştirilen muhtarlar ve sivil cemiyet örgüt temsilcileri toplantısına katıldı. – GİRESUN

Share: