Kılıçdaroğlu, “Gölge Cıvıl Cıvıl-Sadat’ın Sır Perdesi Aralanıyor” Kitabının Yazarları ile Görüştü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Hayalet Kalabalık- SADAT’ın Giz Perdesi Aralanıyor” kitabının yazarlarını TBMM’birlikte akseptans etti. Edinilen bilgiye bakarak Kılıçdaroğlu, kitabın tedarik süreci ile ilişkin bilgi aldı.

CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu, “Silüet Kargaşa-SADAT’ın Sır Perdesi Aralanıyor” kitabının yazarları Ersin Eroğlu ve Caner Taşpınar’ı TBMM’da geçkin kabul etti. Görüşmeye CHP İstanbul Saylav Yüksel Mansur Kılınç üstelik katıldı.

Edinilen bilgiye göre; Kılıçdaroğlu, “Gölge Kalabalık-SADAT’ın Giz Perdesi Aralanıyor” kitabının tedbir süreci ile ilgilendiren yerine yazarlardan bilgi aldı.  Kılıçdaroğlu, “Tığ üstelik SADAT’a gittik, neler yapılıyor bellemek istedik ama korktular. Sabotaj, pusu, suikast, kaçırma ve ayrımsız alanlarda eğitimler düzenleyecek benzeri kuruma illet müsaade verilir” diye niteleyerek konuştu.

Güvenlik kurumları başta olmak üzere kamu kurumlarının SADAT ile ilişkilerinin incelenmesi gerektiğine ilgi calip Kılıçdaroğlu, “Devletin alıngan birimlerinin SADAT’ın faaliyetlerinden agâh olmaması mümkün değil. O nedenle SADAT’ın kamu kurumlarıyla özellikle dahi düzenlilik birimleriyle ilişkilerinin bati şekilde incelenmesi ve izlem edilmesi gerekiyor. Kitabınız bunun yüce örneklerinden biri” diye Eroğlu ile Taşpınar’ı kutladı. Kılıçdaroğlu, yazarlara “Araştırmanızın arkasını bırakmayın” önerisinde birlikte bulundu.

“Silüet Kargaşa-SADAT’ın Sır Perdesi Aralanıyor” adlı betik, ev ayında Kırmızı Kedi Yayınları’ndan çıkmıştı.

“SADAT’IN ULUSLARARASI FAALİYETLERİ VE SADAT’IN YURT DIŞINDAKİ EĞİTİM KAMPLARI İLE İLGİLİ KONULARA DÜZLÜK VERİLDİ”

Kitapta, 2016 ila 2020 yılları beyninde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı kendisine görev fail SADAT kurucusu Adnan Tanrıverdi ile Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan arasındaki ilişkinin geçmişi, SADAT-FETÖ ilişkileri, Harp Okulu mülakatlarında SADAT’ın etkisi, SADAT’ın arsıulusal faaliyetleri ve SADAT’ın dar dışındaki eğitim kampları ile ilgili konulara meydan verildi.

KILINÇ, SORU ÖNERGESİ VERMİŞTİ

CHP İstanbul Mebus Yüksel Mansur Kılınç, “Gölge Ordu-SADAT’ın Giz Perdesi Aralanıyor” kitabında düzlük düzlük SADAT’ın büyüklük kurumları ile ilişkisine yönelik iddiaları; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle verdiği istifham öneresi ile TBMM’ye taşımıştı. Oktay, önergeye süresi zarfında yanıt vermedi.

Share: