Kılıçdaroğlu, Giresun’dahi: “Bize Şayet Tıpkı Adres Olacaksa, Adresin Yeri Bellidir. O birlikte Çankaya’dır”

Olgun: TAMER ARDA ERŞİN- Azrail: EKSIKSIZLIK SEVİNDİRİCİ

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Giresun’birlikte esnaf ziyaretinin ardından yurttaşlara “On Paralık bulut etmeyin. Bu kardeşiniz, bütün haksızlıkları bitirecek. Zira benim saraylarda süregelmek gibi tıpkısı hedefim bulunmayan. Bize şayet bir adres olacaksa, adresin yeri bellidir. O birlikte Çankaya’dır. Kimse endişe etmesin. Fakirin, fukaranın olduğu tıpkı ülkede saraylar olmaz” diye seslendi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Giresun’bile bu sabah fındık harmanı ziyaretinin ardından Gazi Caddesi’nde esnafın sorularını dinledi ve caddede kendisini bekleyen yurttaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu, yurttaşların bilcümle sorunlarını çözülmesi için savaş ettiğini kaydederek, şunları söyledi:

“Beni mücadelem adalet mücadelesidir. Doğruluk mücadelesidir. İnsan hakları mücadelesidir. Benim mücadelem emeklinin, zabıtanın, işçinin mücadelesidir. Memurun, öğretmenin mücadelesidir. Benim mücadelem doğruluk mücadelesidir. Doğruluk mücadelesidir. Bu mücadeleyi yapıyorum. İstiyorum ki avantadan kazananlar değil karşı teri ile kazananlar toplumun uğrunda olsun. Karşı terine değer verilsin. Giresunlu tek kardeşimin şunu unutmamasını istiyorum. Erkek Kemal’in hedefi, istediği, bilcümle amacı esnafın, işçinin, emeklinin, memurun, öğretmenin, taksi şoförü, otobüs şoförü, TIR şoförünün kazanması. Herkesin, karşı teri dökenlerin kazanmasıdır. Bay Eksiksizlik’in hedefi odur. Mösyö Kemal’in hedefi Muhammes Çetelerden hesap sormaktır.

Muhammes Çeteler kazanacak, Kuintet Çeteler bu milleti soyacak. Yemezler, yemezler. Sonuç kuruşuna kadar alacağım. Kim tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemişse onun hesabını soracağım. Kimesne kusura bakmasın. Bakın bu büyüklüğünde kemiksiz ve açık söylüyorum. Gizli, kapaklı hisse senedi namevcut bizde. Tığ da herhangi bir öz münhal. Seçkin şey milletin önünde olacak. Milletten bilinmeyen hiçbir şey olamaz. El yaptın, güreşçi köprüsü yaptın, kaça yaptın? Mahsus değil. Çetelere dünyalık, anlaşılan değil. Bunların tamamını alacağız. Bu esnaf kazanacak, pastane kazanacak, fındık üreticisi kazanacak kardeşim.”

“BULUNAK ÇANKAYA”

Kılıçdaroğlu, adlı ayrımsız çikolata firmasının Giresun’a geldiğini ve haşat fiyattan fındık aldığını kaydederek, sözlerine şöyle bitmeme etti:

“Hiç keder etmeyin kardeşim. Benim ulusçuluk anlayışımda evvel milletim kazanacak. Bu ülkenin üreticisi kazanacak. Onlar haksızlığı önleyemezler, zira butlan yapıyorlar. Hiç endişe etmeyin. Bu kardeşiniz, hep haksızlıkları bitirecek. Zira benim saraylarda gitmek kabil bire bir hedefim namevcut. Bize eğer tıpkı bulunak olacaksa, adresin yeri bellidir. O birlikte Çankaya’dır. Kimse keder etmesin. Fakirin, fukaranın olduğu ayrımsız ülkede saraylar olmaz. Fakirin, fukaranın olduğu yerde evvel fakirliği bitireceksin. Bunu bitirmiyorsan sen illet siyaset yapıyorsun. Siyasete atılan eş zenginleşiyorsa agâh ki sizin hakkınızı yiyor. Bilin ki sizin cebin terini çalıyor. Siyasete giren eş zenginleşemez, köşeyi dönemez.”Share: