Kılıçdaroğlu: Devleti Soyan Müşavir mı Tamam? Erdoğan Neden Konuşmuyor? Açıklaması

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Müşavir seçiyorsun, neye bakarak seçiyorsun. Malı götüren danışman mı peki Cenabıhak aşkına. Devleti soyan danışman mı peki? Sebep konuşmuyor? Erdoğan illet konuşmuyor? Bunları bozukluk vermiyor mahkemeye. Hangi esbabımucibe ile vermiyor” dedi. Kılıçdaroğlu, TÜİK’in açıkladığı enflasyon verilerine özen çekerek, AKP ve MHP’ye “Evet bu ne? Haydi ENAG’ı diyelim kim tartışıyor o kanat. Kendilerine Topluluk dedikleri angıç tartışıyor, ‘ENAG verileri doğru değil’ diye. Bu TÜİK nedir Cenabıhak aşkına” diye niteleyerek sordu.

CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu, FOX TV’de Ayırtı Saat programında bu sabah İlker Karagöz’ün konuğu oldu. Kılıçdaroğlu, Karagöz’ün gündemdeki sorularına şu yanıtları verdi:

“BAHÇELİ HANGI DER ÖNEMLİ DEĞİL. ‘BUGÜN BIRKAÇ YİYENLER, YARIN ÇOKÇA YİYECEK…’ İTİRAF EDİYOR YANİ.: Bahçeli ne der koskocaman değil. Elini taşın altına koymuş birisi değil. Yegâne görevi var Erdoğan a bindi atfetmek. Ona biat etmiş vaziyette. Tıpkısı partiyi ayrımsız kişiye biat ettiremezsiniz. Hoppadak gider Erdoğan’a ‘Aldığınız kararın arkasındayız’ der. Anca diyor doğrusu. Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırırken birlikte bire bir şekilde oldu. Askeri hastaneler kapatılırken üstelik benzeri şekilde oldu. Dolayısıyla bugün bir iki yiyenler, erte haddinden fazla şart. İtiraf ediyor yani. Bugün birkaç yiyen ne demektir, binlerce yoksul var demektir. Geçmek geçinemiyor. ara sıra mecburen doğruları bile söylüyor. Ego anca anlıyorum. TÜRK-İŞ’in belirlediği açlık sınırı 6 bin 839 liralık. Minimum sevap 5 bin 500 teklik. Şüphesiz oluyor bu? Açlık sınırının altında minimal ücret. Kıtlık sınırının altında. Söylemek kim bu ülkede hep minimal ücretli kim bu sayı farkı ecir oldu ülkede, açlık sınırının altında çalışıyor.

BİZİM İÇİN TAMU, ONLAR İÇİN BEHIŞT OLDU: Türkiye’yi karışık pazara dönüştürdüler, bizim amacıyla tamu, onlar için cennet oldu. Düşünebiliyor musunuz? Özlük vatanında vatandaş adeta cehennemi yaşayacak. Pazarda, sofrada, elektrikte, gübrede seçme alanda. Elin oğlu gelecek çokça düşük paralarla burada krallar kabilinden yaşayacak. Tığ onları besleyeceğiz. Bana söyler misiniz? Cumhuriyet Altını tarihinde böyle gariplikler oldu mu? Hakeza benzeri tablo ortaya daha çok mı? Bahçeli hangi diyor buna?

AİLEYE YERYÜZÜ IRI KÖTÜLÜĞÜ YAPANLAR BUNLAR: Aynı özdek daha inandırmak zorundayım, kusura bakmasın Bahçeli diyorum. ya dip yoksulluk diyerek aynı fehva artık ortaya. Koyu kısırlık. Yoksulluğu bıraktık, koyu fukaralık diye niteleyerek anlam ortaya bundan sonra. Balaban kentlerin varoşlarında yüz binler var. Evine paketlemek alamıyor, tembel yorgun bu insanlar. Bu toplumda uyuşturucu baronlarının kol gezdiği, bunların dahi siyasal nüfuz tarafından kolladığı düzeni yaşıyoruz tığ. Ahlak temelden sarsıldı, familya yapısı temelden sarsıldı. Bunlar sanıyorlar kim ‘Tığ aileye ocumak duyuyoruz’. Yararlı efendim aileye arz şişman kötülüğü yapanlar bunlar. Gitsinler, açsınlar metrukiyet davalarına baksınlar. Evlerde sağlık bulunmayan. Evlerde insanlar geçinemiyor artık. Bunlar görmüyorlar mı? Temas şeyi saray üzere görüyor. Saraya bakıyor, bir güruh insan var. Herhangi Bir birisinin dört, ilkokul maaşı var. Keyfi yerinde. Diyorlar ki ‘Herhalde Türkiye de hakeza’. Hakeza değil efendim. Bakın, oturun, konuşun, bu insanlar ne olacak diye niteleyerek. Yer büyük od çiftçiyi toprağa küstürmek. Çiftçiyi toprağa küstürürsen hepimiz açgözlü kalacağız.

BUYURUN KİMSE ALMIYOR. ELİNDE KALDI FINDIK. : Çeltik, dedik kim, ’20 teklik kıymet verin’. 20 liralık. Yani birinci kabile olanı. Itidalli boya diyorlar, ’18 liralık cins. Bunu istiyoruz diyor, akıllıca tıpkısı karımız var. Tığ biliyoruz, altı ay sonraları balaban remiks ati. On Paralık değilse önümüzü görelim’. Fındıkta da ayrımsız tabela. 52 mi, 54 mü tıpkı miktar açıkladı. Buyurun, kimesne almıyor. Elinde kaldı fındık. Fındıkta bire bir numarayız. Hakeza tıpkı tablo. Fındık üretiminde bire bir numarayız, fındık fiyatını siz belirlemiyorsunuz, yabancılar belirliyor. Başkaları dünyanın milyar dolarlarını kazanırken siz 2,5 bilyon dolar de kazanmıyorsunuz.

AÇIKÇA BÜYÜKLÜK SOYULUYOR ŞU ANDA. SEÇME ALANDA SOYULUYOR: Efendim, bu sistemi değiştireceğiz. Tanrı baht ederse bu sistemi değiştireceğiz. Biz oyumuz artsın atmasın bu şeyde değiliz. Türkiye elden gidiyor. Türkiye’yi perişan ettiler. Sav fırka sorunu olmaktan artık. Ülkü tıpkısı Türkiye sorunudur. Şeş liderin tıpkı araya gelmesinin ana nedeni Türkiye’nin yaşadığı sorunu aşmaktır. Türkiye’nin yaşadığı sorunu aşmamız amacıyla uzlaşmamız, benzeri araya gelmemiz lazım. Çözümü bulmamız lazım. Çözümü halkla paylaşmamız lazım. Devletin asetat olması geçişsiz, devlette liyakatin olması lazım. Ahlaklı bir yönetimin olması lazım. Cenabıhak aşkına söyler misiniz? Bire Bir açıklama yapıldı, kimin eli kimin cebinde galiba değil. Hep malı götürmekle meşgul. Sistem ama. Seçime gidiyoruz, bunlar kaybedecekler, ne götürürsek kardır. Açık ihtişam soyuluyor şu anda. Değme alanda soyuluyor. Bürokratı soyuyor, üç kağıtçı bürokratını kastediyorum. Borsa marifetiyle soygunlar var. Orada filhakika dünyanın soygunu var. Bu soygunların üstüne gidilmiyor. Niçin gidilmiyor?

BİZ SARAYIN SAVCISI İSTEMİYORUZ. CUMHURİYET SAVCISI İSTİYORUZ: Saraya sınırlı. Savcıya ferman verirler, dosyayı kapatın derler. Bu kadar niteliksiz. Biz sarayın savcısı istemiyoruz. Cumhuriyet savcısı istiyoruz. Cumhuriyet Altını sözcüğü amme görevlileri ortada yalnız savcıya verilmiştir. Savcı Cumhuriyeti ve değerlerini korumakla yükümlüdür. Cumhuriyete ve Cumhuriyetin değerlerine yapılacak seçme saldırıyı soruşturma konusu boşaltmak zorundadır. Usulsüzlük yapıyorlar, maden boranları kol geziyor… Bunu da bütün vatandaşlarımın bilmesini isterim. Herhangi Bir gelir grubuna göre metal pazarlanıyor Türkiye’dahi. Fakire ve sunma zengine.

İÇİŞLERİ BAKANI ÇIKTI TELEVİZYONA, DEVLETİN TELEVİZYONUNA ÇIKTI: Türkiye hakeza tıpkısı tabloyu on paralık yaşamamıştı, tek ama hiç yaşamamıştı. Hakeza aynı tabloyu hakeza tıpkı ülkeye nasıl yaşatırsınız ya. Yolsuzluklar, yolsuzluktan mahkum olan ki var? Kim? Bu ülkenin İçişleri Bakanı daha çok televizyona, devletin televizyonuna bundan sonra, ‘Tıpkısı siyasetçiye seçme ay 10 bin dolar vergi veriliyor’. Belirten ego değilim, bakkal Ahmet Efendi, apartman görevlisi İsmail Koca bile değil. Ki bunu yapıyor? Ki? Ayda 10 bin dolar algı aldığını belirten İçişleri Bakanı. Bu İçişleri Bakanı ayda 10 bin dolar rüşvet düzlük adamla ait ne yaptı? Hiçbir özdek.

ERDOĞAN’IN İLGİLENMESİ LAZIM: Erdoğan’a dedim, ‘Al biraz ilgilen’ dedim. İlgi bekliyor diye. İlgilenmesi geçişsiz. 10 bin dolar alacak düz kişiyi açıklayıp, bu kişinin kimliğini ve cumhuriyet savcılığına dilekçe vermiyorsa, bu dirilik rüşvetin ortağıdır. Yasakçı. Başka olmaz doğrusu yani. Devleti yönetmen can rüşvetçiyi korur mu? Rüşvetçiden yana kurum alır mı?

YEMEDEN IÇMEDEN FOTOROMAN SÜLEYMAN’IN İŞİ DEĞİL, YUKARIDAN MEVRUT TALİMATTIR: İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi makbuz. Değişti. Vatandaşın taktiridir. Yolsuzluklar var mıydı, vardı. Dosyalar var mıydı, dosyalar birlikte vardı. Dosyalar hazırlandı, İçişleri Bakanlığı gönderdiği müfettişleri dosyaların tamamını bize verin. Verdik, aynı yıldan çok. Ne oldu bu dosyalar? Cümlesi kapatıldı. Bu vakit kaybetmeden fotoroman Süleyman’ın işi değil, tepeden gelen talimattır. Yukarından mevrut talimattır.

DEVLETİ SOYAN DANIŞMAN MI OLUR? ERDOĞAN NİYE KONUŞMUYOR?: Danışman seçiyorsun, neye göre seçiyorsun. Malı götüren müşavir mı peki Cenabıhak aşkına. Devleti soyan müşavir mı peki? Neden konuşmuyor? Erdoğan sebep konuşmuyor? Bunları bozukluk vermiyor mahkemeye. Hangi esbabımucibe ile vermiyor.

TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINI YİYECEKSİN. GÖRECEK, BOĞAZINDA KALACAK: Terane söyledi diye hapse atıyorsun, bilyon dolarları götürüyor. Sırtını sıvazlıyorsun. Bilahare dahi kalkıyorsun bana aktöre dersi veriyorsun. Hangi ahlaktan bahsediyorsun. Ne erdemden bahsediyorsun. Ne celal yönetiminden bahsediyorsun sen. Amma bu millete sözüm var benim, onların tamamının burnundan fitil fitil getireceğim. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı yenir mi? Tüyü nakıs yetimin hakkını yiyeceksin, boğazında kalacak senin o. Görecek, boğazında kalacak. Milyar dolarlarını mahdut dışına götüreceksin, oturacaksın bunlarla esenlik süreceksin. Bay Eksiksizlik seyretmez, yemezler.

BU TÜİK NEDİR ALLAH AŞKINA: Gizleyemezsiniz filhakika. Gizleyemezsiniz. Enflasyonla mücadele kimin görevi? Yasaya bakarak karşılık istikrarından mesul Eşkal Bankası. Kalıp Bankası kanunun dördüncü maddesi diyor kim, Forma Bankası’nın anne görevi bedel istikrarını sağlamaktır. Bekçi. Forma Bankası eşit istikrarını sağlıyor mu? Model Bankası diye bire bir banka mı var? Şu anda Form Bankası’nın adı kâğıt para matbaası. Habire mal basıp piyasaya sürüyor, o büyüklüğünde. herhangi bir tılsım alıyor mu? Hiçbir önlemi bulunmayan Şekil Bankası’nın. Dünyadan haberi namevcut Format Bankası’nın. Devleti başöğretmen emanet Format Bankası kanununda düzlük düzlük bu hükmü, ayrımsız kanun mesabesinde kararname çıkardı, ‘Fiyat İstikrar Komitesi kuruyorum’ dedi. Kim sana bu yetkiyi verdi? Gittik Kanunuesasi Mahkemesi’hangi Esas Mahkemesi fek etti. Bir kuruma parlamentonun verdiği yetkiyi ayrımsız yaşama çıkıyor tıpkı sirküler ile ‘Ben orayı kapatıyorum, senden bu yetkiyi alıyorum, bu yapacak’ diye. Peki onlar yaptı, kıymet istikrarı sağlandı mı? Sağlanmadı. Olur bu hangi? Hadi ENAG’ı diyelim ki tartışıyor o angıç. Kendilerine Cumhur dedikleri kanat tartışıyor, ‘ENAG verileri akıllıcasına değil’ diyerek. Bu TÜİK nedir Tanrı aşkına.

BU ENFLASYONU KİM YAPTI? ERKEK EKSIKSIZLIK Mİ YAPTI?: Aynı soru henüz soralım, bu enflasyonu kim yaptı? Erkek Eksiksizlik mi yaptı? Kim yaptı? Meral Eş mı, Esas Bey mi, Ali Babacan mı, Davutoğlu mu yaptı? Gültekin Eş mi yaptı? Ki yaptı bu enflasyonu? Yüzdelik 80-90’lara. Yetiştirici enflasyonunu yüzdelik 150’lilere ki çıkardı? Yüzde 160’lara kim çıkardı? Ne politika çıkardı? Biz mi çıkardık? Deminden dönüp bizi suçluyorlar. Arkadaşlar tığ devleti yönetmiyoruz. Yönetmen sizsiniz. Size lacerem yönetilmesi gerektiğini birlikte anlatıyoruz. Siz artık devleti yönetemiyorsunuz. Neden? Malı sevk telaşı içre heybet yönetilmiyor.

“CUMHURBAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, DİĞER LİDERLER CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI” FORMÜLÜ İDDİASI: Bu tartışmalar tamam. Bucak yazarları üstelik ülkenin aydınları bile bire bir şekliyle kendilerine bakarak bir şeyler yazıyor, çiziyorlar. Tığ ama kendi aramızda bu konuları tek görüşmedik. Öz aramızda görüşmediğimiz konular üzerine benim özel bir düşüncem, altılı ganyan masayı bağlayacak hususi benzeri hatır tabir etmem doğru değil. Zira tığ birbirimize bayram verdik, birbirimize celi olacağız.

SEÇİME HAZIRLIK VAR MI?: Biz şu andan itibaren seçime hazırlanıyoruz. Tığ intihap güvenliğini keşfetmek amacıyla bilcümle sandıklarda vazifeli belirledik ve eğitimini yapıyoruz şu anda. Ben sizden ayrıldıktan bilahare Giresun’a gideceğim ve halkla konuşacağım. Elan ilk Samsun’daydım. Vezirköprü, Bafra, Mıntıka, Amasra’evet gittim. Amasya’de gençlerle oturduk, konuştuk. Doyum önderleri ile tıpkısı araya geldim, orgazm önderleri ile konuştuk. Onlar seçkin tip soruyu soruyorlar, tığ dahi düşüncelerimizi kemiksiz ve kemiksiz tıpkı şekilde onlara aktarıyoruz. Zımnında toplumun gelişigüzel kesimi ile ısıdam ve içtenlikle angajman kuruyoruz. Biz seçime çalışıyoruz esasta. Çünkü ne yapacakları, zahir karar alacakları üstelik belli değil. her an her öz benzer Türkiye’da.

ÜNİVERSİTELERİN KENDİ KÜLTÜRLERİ VARDIR: Tıpkı saat bilahare Türkiye’birlikte ne olacağından kimin şeyi var. giderek temas özdek benzer. Bakın eğitim sistemini altüst ettiler, üniversiteleri döküntü ettiler. Boğaziçi Üniversitesi dünya çapında hatırlı bire bir üniversiteydi. Listelere, sıralamalara girerdi. Bu üniversiteyi aldılar, bakımsız ettiler. Cebren ‘Ego seni bu makama getireceğim’. Kimsin sen hempa evet? Üniversitelerin kişi kültürleri vardır. ODTÜ’nün kuruluşundan bu yana gelen, gelenekselleşen kültürleri vardır. Ankara Üniversitesi’nin kişi, İstanbul Üniversitesi’nin kişi kültürleri vardır. Siz bu kültüre engelleme edemezsiniz. Akilane değildir. Üniversiteler herhangi bir tip düşüncenin özgürcesine tartışıldığı mekanlardır. Siz üniversiteyi ‘Benim dediğimi yapacak, benim üzere düşünecek’. Kapatın bütün okulları. Sen düşünüyorsun elhak. Diğerleri düşünmesin. Bu insanın aklını kiraya vermesi demektir. Kimse kusura bakmasın biz aklımızı kiraya vermeyiz.

BEN GENÇLERDEN KORKMUYORUM: Gençlerden korkuyorlar. Ben gençlerden korkmuyorum. Gençlere diyorum, ‘Sizin hayalleriniz benim hedefim olacaktır’. Gençlerin fon kurması lazım. Güzel tıpkısı Türkiye hayali kurması lazım. Domuzuna bire bir Türkiye hayali kurması geçişsiz. Benzeri şairimiz demiş ‘İnsan fon ettiği mühletçe yaşar’ diye. Siz gençlerin hayalini çaldınız evet. Bırakın eğlensin çoluk çocuk, enerjilerini sanatçıları dinlerken boşaltsınlar ya. Meydana çıkmayacaksın. Oturup konuşmayacaksın. Sanatçıya gitmeyeceksin. İki pasaj tweet attın sabahın köründe polis basacak evini, algı savcının önüne götürecek. Eline kelepçe vuracaksın.

TOPLUMA KORKU ARTIRMAK İSTİYORLAR: Içtinap Etmek, topluma çekinmek saklamak istiyorlar. Bilcümle vatandaşlarıma söylüyorum. Hangi partiden olursa olsun. Korkunun ecele faydası yoktur. Bunlar gidecekler. Herkesten sabır istiyorum. Kımıldatma edeceklerdir. Gençleri sokağa kabul etmek isteyeceklerdir, gençler taşkınlık yapsın isteyeceklerdir. Polis gelecek vuracaktır. Zımnında polise şunu beyan etmek isterim. Polis Güçleri arkadaşlarımız doğal yerine amirlerinden, yöneticilerinden aldıkları talimatları adına getiriyorlar. Polis Güçleri arkadaşlar dahi bu düzenden mutlu değiller.

ZOR DEĞİL KEYİFLİ BİR SEÇİM DÖNEMİ OLACAK: Edisyon değil sevinçli benzeri seçme dönemi olacak. Değme sandıkta ayrımsız görevlimiz olacak. Sair partilerin bile görevleri olacak. Benim gençlerden beklediğim vakit kaybetmeden şu. Intihap günü sandığa gidin kesin oyunuzu kullanın. Pekâlâ. DOĞRU Partililere ve MHP’ye evvelce görüş veren vatandaşlara üstelik şurası söylüyorum, sandığa gidin. Elinizi vicdanınıza kucak, oyunuzu anca kullanın. Sorgulayın, hayatı sorgulayın. Komşunuza, yakınlarınıza, çiftçiye, emekliye, birlikte oturduğunuz apartman görevlisine, evlatları üniversiteyi bitirip atıl gezen insanlara bakın ve oyunuzu öyle kullanın. Aynı çap tıpkı kişinin iradesine teslim edilemez. Devleti benzeri kişinin iradesine konfirmasyon ederseniz bugünkü levha ortaya yarar. Ülkü A kişisi B kişisi olmaktan çoktan kullanılmış. Sorun hep sorunu. Bu dizge sistem olmaktan çoktan balkon.

BU NAZIR HALKIN MODELİDİR. O NEDENLE BİZİM İTTİFAKIMIZIN ERZEL MİLLET İTTİFAKIDIR: Parlamentoda tıpkı emir var mı? Efendim oradakileri kavim seçti. Ne millet seçti? Liderler seçiyor değil mi?  Yurttaş geliyor yalnız altına kaşe basıyor. Yurttaş saylav seçmiyor kim, bunu tığ da biliyoruz. Bu rejimin ve yapının tümüyle değişmesi lazım. Soy anlamda demokrasinin gelmesi lazım. Ana anlamda özgürlüğün gelmesi lazım. Demokratik standartları yükselttiğiniz andan itibaren Türkiye’nin dinamizmini göreceksiniz. Haddinden Fazla kısa müddet içre adam başı dirimlik artacak, avarelik azalacak, insanlar abat edecek, üretenler ürettiklerinin değerinin karşılığını alacaklar. Bizim hayalet ettiğimiz ve kurmak istediğimiz düzenden beşli çeteler, tefeciler, kamu özel işbirliği yapıp devleti soyanlar memnun kaçınan. Tığ bunları biliyoruz filhakika. Biz 85 milyonun memnun olacağı, kenetleneceği, Türkiye’nin büyümesi amacıyla çalışacağı ayrımsız modeli kuracağız. Bu misil halkın modelidir. O nedenle bizim ittifakımızın adı Budun İttifakıdır. Milleti bir arada tutmak, oynatmak, milletin dinamizmini iktisat, sanatta temas alanda büyültmek. Türkiye’yi aynı dünya markası haline vermek. Bizim ana hedefimiz bu.

EYT’LİLERİN SORUNU: EYT’liler konusunu ince yıllardır dillendiriyorum. Çözülmesi gerektiği konusundaki düşüncelerimi da tabir ettim. Nedeniyle bakalım. (EYT ile ilgili tedbir var) Kesinlikle. EYT’lilerin sorunlarının şüphesiz çözülmesiyle ilişkin bir hazırlığımız var elbette kim.

TAŞERONA KOL: Banko tamamına ekip verilecek. Kontratlı hoca var, ücretli öğretmen var, amelî öğretmen var. Ne için? Hastalık bu ölçün ayrımlı. Topu amelî sarıklı olacak. Öğretmen yerde sürüklenmeyecek. Öğretmenleri saksı tacı etmeyen tıpkı toplumun büyüme, gelişme şansı yoktur. İtibar, altın kazanma şansı yoktur. Sarıklı eli öpülmesi gereken kişidir. Bizim evlatlarımızı yetiştiren kişidir. Türkiye’yi aydınlığa çıkaran kişidir. Siz öğretmeni pekâlâ yerde sürüklersiniz, öğretmene şüphesiz el kaldırırsınız. Öğretmen türe istiyor, hoca hak istemeyip dahi kim isteyecek?

Minimum ücretin altında ücretli öğretmene dünyalık veriyorsunuz. Us, mantık algı madde değil. Bunların tamamının değişmesi lazım. Devleti baştan düz yazı edeceğiz. Hep kurumlarıyla. Çürüyen kurumlarını yeniden ayağa kaldıracağız. Çürümesine yol açan bütün olaylardan devleti arındıracağız.

O FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞINI DE ÇIKARACAĞIM ORTAYA. DEVLETİ PERİŞAN ETTİLER. BİR İPTE İKİ AKROBAT OYNUYORDU: KHK’lılarla ilgilendiren elan önce grupta, başka yerlerde açıklama yaptım. Tıpkı, kişiyi KHK ile üniversiteden atmışsınız, bunlara Barış Akademisyenleri deniyor. Bunların tamamını görev reddetme edeceğiz. Yani kişi benim kadar eyitmek zorunda değil kim. Özellikle üniversite hocası. Elbet düşünürse düşünsün. Benim evlatlarımı bol yetiştiriyorsa sebep üniversiteden atayım ben. İki, kişiyi almışsınız KHK ile atmışsınız, kamu görevlisi. Savcıya gitmiş. Müddeiumumi takipsizlik vermiş. Bununla ilişik tek molekül namevcut. Ne yapacaksınız? Savcıyı mı döveceksiniz? Savcı diyor kim, ‘Burada cürüm yok’. Göreve iadeli edeceksiniz. Üç, KHK’lı. Atmışsınız görevden. Savcı anket açmış. Mahkemeye vermiş, murafaa aklanma ettirmiş, murafaa demiş kim, ‘Bunun aklanma etmesi lazım kardeşim, burada ayrımsız madde namevcut’. Normalde göreve iade etmeniz gerekmiyor mu? Göreve reddetme edeceksiniz. Yoksa birey mahkum olmuşsa, o KHK değil. Bunlar KHK ile duruşma kararının de hangi olduğunu bilmiyor. Diyorum evet, devleti yönetmekten o kadar acizler ki. Benim söylediğimi pekâlâ çarpıtabiliriz… Namevcut efendim ‘FETÖ’cüleri affedecek’ falan festekiz. Şunu unutmasınlar Tanrı yıldız ederse Mösyö Kemal, o FETÖ’nün politik ayağını üstelik çıkaracağım ortaya. Devleti bakımsız ettiler. Ayrımsız ipte iki cambaz oynuyordu. Cambazdan birisi düştü, özge cambaz ipin üzerinde. Başka akrobat ipin üstünde. Onu birlikte düşüreceğiz aşağıya.

İŞİMİZ HADDINDEN FAZLA. DİYORUM YA DEVLETİ AHLAK TEMELLİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ: Tabii. Çabucak FETÖ’nün politik ayağı değil? Esrar baronları var. Devleti soyanlar var, muhammes çeteler var, servetini az dışına kaçıranlar var. Fukara, fukaranın hakkını yiyenler, usulsüzlük yapanlar var. Yani işimiz çokça. Diyorum evet devleti yeniden ahlak hepten baştan mensur edeceğiz. İşi erbabına tasdik edeceğiz. İşi erbabına teyit etmezseniz bu gibi değil. Tığ bunu altılı ganyan masada konuştuk. Ulus masasında konuştuk. O masada şeş reis de devlette değim sisteminin olması gerektiğine değişmeyen aldık. Bunun altına imza attık. İşi ehline konfirmasyon ettiğiniz antlaşma devleti yönetenler şen etmiş olacaklardır. Yoksa telefon açıp birlikte İstanbul’daki kupan araziyi bana bildir. Hangi demektir kupon araziyi bana bildir. Bunların tamamına akıbet vereceğiz. Milleti abat ettireceğiz.

SEÇİM HANGI ZAMAN EVET?: Doğrusunu isterseniz, bir er seçim iri olasılıkla olacaktır. Mayıs ayında vesaire. 2023’e kalır.

ALTILI MASANIN ADAYI KILIÇDAROĞLU MU?: Ona liderler karar verecek. Altı şef tıpkı araya geleceğiz, karar vereceğiz. Herkesin görüşüne tevakki etmek duymamız gerekiyor, liderlerin görüşüne ocumak duymamız gerekiyor. Tıpkısı araya geldik, oturuyoruz, konuşuyoruz, dertleşiyoruz. Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar hepimizde okkalı rahatsızlıklar yaratıyor. Nedeniyle ayrımsız araya gelip temas etmek, Türkiye’nin sorunlarını çözmek amacıyla ne önlemleri alacağımızı, en azından özlük kurmaylarımızla bu arada tayin etmek akıbet evre yetişkin. (Mansur Bati ve Ekrem İmamoğlu namzetlik denklemi ortamında mi?) Bunlar hiç konuşulmadı. Görevlerinde çalışıyorlar.

LİDERLER KUMA MİTİNG YAPACAK MI?: O konuda üstelik oturup konuşacağız. On Paralık gündeme gelmedi masada. Geldiği antlaşma oturur konuşuruz.

EŞ LİSTE GÜNDEME GELİR Mİ?: Şu anda öz partimiz açısından, tığ hangi ilde seçimler hangi koşullarda yapılırsa Kavim İttifakı parlamentoda çoğunluğu sağlar diye hususi ayrımsız çalışmamız var. Bu çalışmayı tıpkısı takım yapıyor. Başka partiler da eş icraat nazik ihtimalle yapıyorlar. Ama şu gerçeği de kimsenin unutmaması lazım. Seçime giren gelişigüzel öğür 41 ilde seçime yok etmek zorundadır, müstakil namına öz logosu ile. Bu çerçevede gâh yerlerde ufak tefek tensikat mümkün. fiks menü ile gidilir tabiatıyla. Bu üstelik ancak liderler bire bir araya gelip, oturup durumu değerlendirip, nerelerde, ihtimal seçme birimiz değişik gireceğiz. Ihtimal seçme birimiz ortak liste. Belki ayrımsız fırka diyebilir kim, ‘Ben hep illerde tek başıma kendi partimin logosu ile girmek istiyorum’. Bunların hepsine imtina etmek göstereceğiz. Masada tartışılmadı. Amma seçenek çok. Akıllıcasına insanlarız. Geliriz, otururuz, tartışırız. Mefret olan Türkiye. Türkiye’yi aydınlığa çıkarmamız geçişsiz. Türkiye’nin rahatlaması, bölgesinde hatırlı olması geçişsiz.

İLK YAPACAĞIM İŞLERDEN BİRİSİ: İlk yapacağım işlerden birisi dahi rüşvetçi büyükelçileri banko Türkiye’ye acul benzeri şekilde haykırmak. İtibarı müzaheret etmek anca olur. Vergi alandan sefirikebir mi tamam? DOĞRU Partili kardeşlerime, MHP’ye rey veren kardeşlerime sorayım. (İlker Karagöz: İlk yapacağım işlerden birisi diyorsunuz, karşımızda CHP Genel Başkanı değil de hakeza haddizatında Cumhurbaşkanı adayı…) Bu hepinizin eş görüşü yani. Kazanç kayran adamdan büyükelçi evet mu? Bütün dünyanın alacak aldığını bildiği adamı büyükelçi tayin ediyorsunuz.”Share: