Kendisi amacıyla yapmaya başladığı takılar 24 ülkede azrail buluyor

Trabzon’üstelik, 6 yıl ilk başladığı rehavet yapımında profesyonelleşen ve gelişim yeri açan Ay Işığı Hacısalihoğlu’nun tasarımları, sıkı içinin yanında 24 ülkede almaç buluyor.

Evli ve 2 çocuk annesi Hacısalihoğlu, evvel ilkin kendisi üzere ürettiği takıları sosyal medya üzerinden tanıtmaya başladı.

Ürünlerinin beğenilmesi üstüne bu işe aç kendisine devam etmeye karar veren Hacısalihoğlu, Siktirici ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Sübvansiyon İdaresi Başkanlığından (KOSGEB) 40 bin teklik atıfet desteği aldı.

Hacısalihoğlu, 2021’de açtığı gelişim durumunda 3 kişiye birlikte istihdam sağlayarak inci ve tabii taşlar başta kalkmak amacıyla değerli ve sim istila malzemelerle kolye, hırızma, yüzük, bileklik kabil takılar üretiyor.

Ürünlerini oğlunun desteğiyle uluslararası internet as platformlarında satışa çıkaran girişimci karı, talepler doğrultusunda başta KÖLE koyulmak üzere Dubai, İtalya, Fransa, Kullanılmamış Zelenda’nın aralarında bulunduğu 24 ülkeden kamera buluyor.

51 yaşındaki Hacısalihoğlu, AA muhabirine, bu işe 6 sene ilk kendisine gravite hazırlayarak başladığını söyledi.

İstediği tarzda takı bulamadığı için kendisinin üretmeye karar verdiğini tamlayan Hacısalihoğlu, “Kendime yaptığım tasarımlarım yâren çevremde bile çok beğenildi. Oğlum üstelik haddinden fazla bindi oldu bana, alay malay tıpkısı içtimai medya sayfası açtık. Konu açılınca aritmetik edemeyeceğim kadar müspet tepkiler aldım. Hoppadak mahdut süresince değil mahdut dışında de çok bağ gördük.” dedi.

Hacısalihoğlu, kurumsallaşmanın satışlarını artırdığını rapor ederek, cirolarının 2022 yılında 2 milyon liralık olduğunu, bunun 1 milyon lirasını ihracattan kazandıklarını kaydetti.

“Ürünlerimiz dizilerden de murat görüyor”

Bilcümle ürünlerin tasarımını kendisinin yaptığını aktaran Hacısalihoğlu, kadınlar değişik tasarımları beğendiği üzere gelişmemiş sürede haddinden fazla yeğleme edilen işaret haline geldiklerini söyledi.

Hacısalihoğlu, bazı ünlü isimlere ve dizilere dahi ağırlık gönderdiklerine belen ederek, şöyle konuştu:

“Takılarımı, kolyelerimi daha çok insana yaymak istiyorum. mukannen markalar var. Ego ileride onların bulunduğu yerde olacağımızı düşünüyorum. Ürünlerimiz dizilerden bile arzu görüyor. Bakıyoruz, kıymetlendirme yapıyoruz. İstediğimiz, pop olacağına inandığımız dizi film olursa paçarız barışma yaparak gönderiyoruz. Şarkıcılarla ve modellerle de çalışıyoruz.”

KOSGEB İl Müdürü Muhammet Mustafa Aldanmaz ise avrat girişimcilerin başarılarından mutluluk duyduklarını vurgulayarak, “Mehtap Hanımın işletmesini bina etmek amacıyla bize başvurusu oldu. Zat birikimlerini, emeğini daha çok ilişik değere ekleme vaktinin geldiğini bize söylemişti. Elbette karı girişimci olması, sektörünün önünün çok açıkça olması bizim bile ilgimizi çekti. Şu anda sıkı dışına işaret satabilir işletme yerine karşımızda. Bu bizim için bile çok nazik çekicilik kaynağı.” ifadelerini kullandı.

Share: