Kdz. Ereğli hükümet konağı inşaatı başlıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yapımı planlanan hükümet konağı ve itimat müdürlüğü binası inşaatına önümüzdeki hafta başlanacağı belirtildi.

SELIM Parti Zonguldak Mebus Çelik Türkmen, partisinin Ereğli kaymakamlık Başkanı Av. Temizlik Bozkurt, İl Umumi Meclisi Üyesi Büyük Eksiksizlik Kişmiri ve fırka yöneticileriyle birlikte yapımına başlanacak olan hükümet konağı ve güven müdürlüğü binasının yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Projenin imal ihalesini alan firmanın Şantiye Şefi Şaban Yüksek Dünürcü’den vukuf alan Türkmen, binaların tamlanan süreden henüz kısa zamanda tamamlanacağını belirtti. Türkmen açıklamasında “Hükümet konağımız vardı yıkılmıştı onun namına yapabileceğimiz projeler vardı. Projelerde revizyon yapılması ve ona analog aksamalar meydana geldi. Demincek ihalesi yapıldı, saha teslimi yapıldı. Önümüzdeki haftadan itibaren makineler ati, yapımına başlanacak. Kolaylıkla Ereğli’mize kazandıracağız. Şimdiden kandırıcı olsun. Gecikmelerin farkındayız amma elde olan sebeplerden belde değil, pandeminin araya girmesi, projede yapılan tebeddülat sebebiyle ama cesim olan başlaması. Şantiye şefimiz ile görüştük. İnşallah yer gelişmemiş zamanda bitirilecek ve Ereğli’miz hükümet binasına kavuşmuş olacak” dedi.

Yapı Yeri ihdas çalışmasının bitmeme ettiğini ve önümüzdeki hafta makinelerin gelerek çalışmalara başlanacağını tamlayan Şantiye Şefi Dünürcü, Kdz. Ereğli Belediyesi ile düz üzerine görüşmelerin bitmeme ettiğini söyledi.

Kdz. Ereğli Hükümet Konağı ve Güvenlik Müdürlüğü binasının yapım ihalesini düz firmanın Kdz. Ereğli Belediyesi’nden eski terminal alanından düz talebinde bulunduğu fakat park yerinin azalacağı gerekçe gösterilerek şakirt şu temel kadar olumlu cevap verilmediği belirtildi. – ZONGULDAK

Share: