Kayseri’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu yapıldı

Kayseri’de 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nın 100. sene dönümü, Kayseri Valiliği’nin düzenlediği resepsiyon ile kutlandı. Resepsiyonda konuşan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “30 Ağustos’ta hep mazlum milletlere eş olan tıpkısı galibiyet kazandık” dedi.

Resepsiyonda, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, tebrikleri kabul etti. Resepsiyona Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, DOĞRU Fırka Kayseri Saylav İsmail Tamer, Garnizon Komutanı Sancak Haldun Taşan, Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Şehremini Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Şehremini Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Şehremini Bilal Özdoğan, YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, İl Güven Müdürü Kamil Karabörk, tören düzeni üyeleri, gaziler ile martir ve gazi yakınları katıldı.

Resepsiyonda mütekellim Vali Gökmen Çiçek, “Bu haset onurla ve gururla kutluyoruz çünkü bütün dünyaya eş olan, bütün mazlum milletlere, boyunduruk altında olan milletlere eş olan bire bir galebe kazandık. Bu yengi vakit kaybetmeden Türk tarihi açısından değil, acun tarihi açısından bile çok şişman öneme sahiptir. Onun içindir ki 30 Ağustos zaferimizden sonradan birçok kavim, bizim yaptığımız kabil topyekun kurtuluş mücadelesi başlatmışlardır. Milletiyle, meclisiyle, askeriyle Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün önderliğinde hakeza aynı zaferin eşi bire bir yok. Bu hem milli uğraş döneminde, hem Çanakkale’de, Yemen’den tutun üstelik temas yerde çeri göndermiş, nerde tıpkısı yangın varsa Kayseri’den Anadolu’nun gençleri yangını söndürmeye gitmişler. Öyle ki hepimizin bildiği kabilinden, konuştuğumuzda gözlerimizin dolmasına defa açan Kayseri Lisesi o yıl çıkışlı verememiş. Zira Kayseri Lisesi’nin çıkışlı olacak öğrencilerinin cümlesi cepheye gitmiş, martir ergin. Kayseri milli dava olduğunda, bu memleketin geleceği meze laf akarsu olduğunda temas yere kimesne namevcut mu demeden sunma önde koşan gençlerin memleketi olmuş. Böyle ayrımsız memlekette 30 Ağustos’u kutluyor olmaktan ekolojik ortam çok mutluyum. Ayrıca şunu yorumlamak istiyorum, aramızda şehit aileleri, gazilerimiz ve aileleri var. Özellikle geldikleri ve burayı şereflendirdikleri amacıyla önlerinde saygıyla eğiliyorum. Onlar bize haklarını helal etmezlerse soluduğumuz albeni, içtiğimiz su, yediğimiz kemirmek bize haram olur. Onlar anca tıpkı savaş verdiler ki, çocukları bizim şu anda bu ortamda bayındır bir şekilde zaferimizi kutlamamız için ya martir ya de gazi oldular. Şu dakika üstelik Türk Silahlı Kuvvetleri askerleri, polislerimiz, özel harekatlarımız dünyanın çeşitli yerlerinde antagonist kovalıyorlar. Allah’tan hepsine havari olmasını diliyor, askerimizin ayağına taş değmemesinin duasını ediyorum. Hepinize teşekkürname ediyorum” dedi.

Ilbay Çiçek’in konuşmasının peşi sıra 30 Ağustos Zafer Pastası’nın kesilmesi ile resepsiyon serencam buldu. – KAYSERİ

Share: