Kayseri haber | Kayseri’den bodur bodur

Talas Belediyesince “Domestik Yönetimlerde Vektörlerle Savaşım ve Biyolojik İlaç Uygulamaları” mevzulu konuşma düzenlendi.

Belediyeden yapılan mukayyet açıklamaya bakarak, meclis salonundaki konferansa Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin yanında, Konya, Niğde, Aksaray ve Avanos belediyelerinden temsilciler katıldı.

Konferansın açılışında mütekellim Talas Uray Başkan Yardımcısı Koray Gerçek, konferansla amaçlarının yaz aylarında ortaya çıkan sivrisinekle etken mücadelelerinde uyguladıkları yöntem ve elde edilen sonuçların paydaş belediyelerde uygulanmasını seçmek olduğunu belirtti.

Talas Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Yaşar Bağırgan dahi belediye adına uyguladıkları ilaçlama yöntemleri sayesinde 3 yıldır bölgede sivrisinek görülmediğini aktardı.

Kardeş kent Şuşa’dan yıldız bilimi Kayseri’ye geldi

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin girişimleriyle ahi şehir olunan Azerbaycan’ın Şuşa şehri heyeti, kente geldi.

Azerbaycan Cumhuriyeti Şuşa Valisi Maftun Abbasov’un başkanlığındaki heyeti, Büyükşehir Belediyesi Umumi Sekreteri Hüseyin Beyhan ve Genel Sekreter Yardımcısı Başkumandan Öztürk ile daire başkanları çiçeklerle karşıladı.

Ziyarette, Büyükşehir Şehremaneti Meclisi oylaması ile ahi şehir olması kararlaştırılan Şuşa ile Kayseri arasındaki kardeşliğin resmiyet kazanması amacıyla imzalar atılacak.

Heyet, kentin tarihi ve turistik mekanlarını de gezecek.

Share: