Kayseri Büyükşehir Belediyesinin kitap kıraat yarışması amacıyla ihsan töreni düzenlendi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Mesleksel Terbiye ve Kültür SERPMEK (KAYMEK) tarafından düzenlenen pusula kıraat yarışmasının ödül törenine katıldı.

Belediyeden yapılan bağlanmış açıklamaya göre, “Betik Seç, Oku, Yarış, Kazan” sloganıyla planlı merasim, Bedel Has Hars ve Tekellüm Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Pusula kıraat yarışmasına, 18-40 gözyaşı arası bireyler diledikleri kitaplardan biri, ikisi yahut seçme üçü amacıyla bile başvuruda bulundu.

Rasim Özdenören’in “Gül Yetiştiren Koca kitabı üzere 991, Nazan Bekiroğlu’nun “Nar Ağacı” kitabı amacıyla 772, Cengiz Aytmatov’un “Devir Evet Asra Denk” kitabı için 969 can doğmak için 3 kitap üzere 2 bin 732 müracaat alınırken, tekil adına 1433 birey başvuru yaparak yarışmaya katılmaya türe kazandı.

Kahoot sistemi üzerinden yapılan yarışmada kitapseverler cep telefonları ile uygulamaya giriş yaparak, belirlenen mektup ve kitabın yazarını konu düz 4 şıktan oluşan 10 soruya cevap verdi.

Yarışmada sunma çokça doğruyu bildirme acul sürede fail yarışmacılardan her bir kategoride ayrı ayrı evvel üçe girenler dürü almaya doğruluk kazandı.

“Gül Yetiştiren Adam” adlı kitabın yarışmasında Bahriye Polat, “Nar Ağacı” kitabının yarışmasında Şeyma Herdem, “Çevrim Peki Asra Karşılık” ünlü kitabın yarışmasında ise Elif Mete birinci oldu.

Yarışmada birinci olanlara 3 bin, ikinci olanlara 2 bin, üçüncü olanlara ise bin lira dürü verildi.

Share: