Kayapınar’da gençler ile çocuklar kültür ve sanatla ilgileniyor

Diyarbakır’ın Kayapınar Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşleri Müdürlüğü, firez ve danışma merkezinde açtığı kurslar ağır ilgi gördü.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, toyluk merkezinde gençlere yönelik saz, erbane, gitar, cila, keman, canip flavta, piyano kursları ile fotoğraf, uğraşı, temaşa, elektronik beyin, İngilizce ve diksiyon kursları, 10-14 gözyaşı arası çocuklara yönelik olarak birlikte putrel, gitar, piyano, erbane, keman ve kılık kursları yer alıyor. Branşında görmüş geçirmiş 10 hoca nezaretinde 520 öğrenciye haftada 7 çağ kurslar veriliyor.

Kayapınar Kaymakamı ve Şehremaneti Başkanvekili Arif Karaman, eğitimi elden akademik cıvıltı namına görmediklerini belirterek, çocukların sanatsal, kültürel ve sportif gelişimlerini dahi desteklediklerini ifade etti. Karaman, “Belediye namına spora, eğitime, bilgiye ve bilime nazik önem veriyoruz. Başarılarının daha da artması üzere yaz dönemi kursları ile gençlerimiz ve çocuklarımızın hanek ve firez ile üstelik ilgilenmelerine imkan sağlamaya devam ediyoruz” dedi. – DİYARBAKIR

Share: