Kayapınar Belediyesi aracılığıyla 213 kişiye evde hizmet hizmeti

Diyarbakır’da Kayapınar Belediyesi’ne kapalı Evde Bakım Birimi ekipleri, öz ihtiyaçlarını bir tane başına karşılayamayan bakıma muhtaç, yaşlı, engelli ve rahatsız vatandaşların hayat kalitesini arttırabilmek üzere evde bakım hizmeti veriyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, toplamda 213 vatandaşın etken adına yararlandığı hizmet 7 keyif teknikeri ve 7 günahsızlık personeli marifetiyle verilmektedir. İlçe sınırları içerisinde yardıma muhtaç, serbest bırakılan ve öz ihtiyaçlarını bir tane başına karşılayamayan nemli vatandaşlara müteveccih hizmetleri devam ediyor. Yardıma kadın vatandaşların sağlık ve aile temizliği üzere ihtiyaçlarını gideren bakım çerçevesinde pansuman, sonda, öz hizmet, psikolojik danışmanlık hizmeti, çamaşır yıkama ve kurutma ile güzellik salonu hizmetleri veriliyor.

Kayapınar’ın yaşanabilir, sağlıklı ve ulaşılabilir tıpkısı kent olması üzere gösterişli himmet harcadıklarını anlatan Kaymakam ve Şehremaneti Başkanvekili Arif Karaman, dimdik duygusal olmadan, mıhlı toplum olmaz değerlendirmesinde bulundu. Karaman “Kayapınar’ı metin tıpkısı şehir haline deklare etmek ve vatandaşlarımıza elan nitelikli bir bakım verebilmek hesabına bilcümle sorunların çözümü üzere çalışıyoruz. Evde bakım birimimiz ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza evlerinde hizmet veriyoruz. İlçemizde kıvrak kül bireyleri onurlandırmak bizim sunma balaban görevimiz. 158 kişiye arılık, 42 kişiye sonda ve 13 kişiye birlikte pansuman hizmeti veriyoruz” dedi. – DİYARBAKIR

Share: