Kars’ta İl İdare Idarehane Başkanları toplantısı

Kars’ta, Ilbay Türker Kimsesiz, Başkanlığı’nda İl İdare Ofis Başkanları Toplantısı yapıldı

5442 Dar İl İdaresi Kanunu’nun 24’üncü maddesi göre yapılan İl İdare Idarehane Başkanları Toplantısı, Il Gazi Güruh Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda, amme kurum ve kuruluşları arasında eş güdüm ve aksiyon birliğinin sağlanarak eğitim-öğretimin emin bir ortamda sürdürülmesi, gerekseme olması yerinde amme kurumu misafirhanelerinin tahaffuz ihtiyacı olan öğrencilere tahsis edilmesi konuşuldu.

Ayrıca Bala ve Gençler Sosyal Koruma ve Bindi Programı (ÇOGEP) bindi verilmesi, Ev İçi ve Kadına Müteveccih Uçarı Mücadelede aktif uygulamaların bitmeme ettirilmesi, yeni eğitim öğretim yılında alınacak düzenlilik ve gidiş geliş tedbirlerine canlı destek verilmesi kararı alındı.

Cumhurbaşkanlığı’nın 04.12.2021 tarihinde yürürlüğe giren 2021/14 basit Genelgesi doğrultusunda millî ve uluslararası aktiflik, tanıtım kampanyası, kurumsal kimlik çalışmalarında “Turkey” yerine “Türkiye” ibaresinin kullanılması, kamuda tasarruf tedbirlerine azami hassaslık gösterilmesi, kurumların mânialı erişimi, engellilere hizmet verilmesi konusundaki eksikliklerin acilen tamamlanması, vatandaşların kendileri ve kamu kurumlarıyla ile ilgilendiren istek ve şikayetleri hakkında yapılan başvuruların akıbet ve safahatlarının ahenkli kendisine izlenmesi ve sonuçlandırılması, “Liyakatsiz Atılmış Projesi” bağlamında yapılan uygulamaların titizlikle sürdürülmesi, konuları görüşülerek karara bağlandı.

Kars Valisi ve Şehremaneti Komutan Vekili Türker Öksüz, görüşülen ruzname maddeleri sonucunda alınan kararların titizlikle uygulanmasını ve umum amme kurumlarınca yapılan çalışmaların bölüt hizmet esasıyla ve hal odaklı yerine yapılması talimatı verdi. – KARS

Share: