Kars 36 Spor’da ara vermek namevcut

Yaptığı transferlerle BAL Ligi’nde dikkatleri üzerine calip Kars 36 Spor hazırlıkları günde 2 antrenmanla sürdürüyor.

Bölgesel Mektep Çocuğu Tabur (BAL) Ligi ekiplerinden Kars 36 Spor sabah ve öğlenden bilahare almak üzere günde 2 alıştırma yapıyor. Beceri Yönetmen Vasıf Aksaka, yönetiminde hazırlıklarını Kafkas Üniversitesi Prof. Dr. Abamüslüm Güven Stadyumunda sürdüren yeşil beyazlı kadro, sezona mebzul başlamanın hesaplarını yapıyor.

Kars 36 Spor’un hedefinin mahsus olduğunu tabir eden Kulüp Başkanı Erkan Ziyalı, 2022-2023 sezonunda yeşil beyazlı ekibin böke olacağını belirtti.

Her kalem imkansızlığa rağmen takım adına kenetlendiklerine dikkat çeken Başbuğ Işıklı, “Hazırlıklarımız sürüyor. Tıpkısı çokça sıkıntımız var. Sıkıntılara karşın çalışıyoruz. Amacımız belli, hedefimiz galiba, yolumuz mahsus, kalburüstü kalkmak üzere bire bir birimize kenetlendik. Tığ inandık ve bu yıl başaracağız” dedi.

“Karslı işadamları Kars’ın takımına bindi vermiyor”

Türkiye’birlikte çokça sayıda Karslı işadamı olduğunun altını çizen Başbuğ Erkan Ziyalı, “Karslı işadamları şehrin adını taşıyan takıma bindi vermiyor. Nedenini anlamış değiliz. Ben da Kars’ın çocuğuyum, işadamı üstelik değilim. Ama kulübün başkanıyım, güzüm yettiğince kulübe maddesel ve manevi destek veriyorum. Istek gerek kim, Karslıyım diyen cümle takıma destek versin. Kars dışında yüzlerce cemiyet ve Kars’ın adını kullanıyor. Amma iş takıma desteğe gelince kimse bindi vermiyor. Ben esasen çağrıda düşmek istiyorum. Atanmışlar, seçilmişler, Karslı işadamları, Kars’ın adına kullanan cemiyet başkanları mevrut takımınıza bindi verin. Sizlerin desteğiyle bu topluluk elan zinde olacaktır” diye niteleyerek konuştu.

Öte yandan hazırlıklarını sürdüren Kars 36 Spor’un saha aldığı BAL Ligi’nde fikstür çekimi 7 Ilkgüz 2022 tarihinde yapılacak. Karşılaşmalar ise 01-02 Ekim 2022 tarihinde başlayacak. – KARS

Share: