Karatay Belediyesi Konya GastroFest’te stant açtı

Karatay Belediyesi, “Benim Şehrimde Kemirmek Bire Bir Medeniyettir” sloganıyla Konya Büyükşehir Belediyesi marifetiyle planlı Konya GastroFest’te sergilik açtı.

Belediyeden yapılan yazılmış açıklamaya göre, Kalehan Atalar Bahçesi’nde kurulan stantta anadan görme lezzetlerin yanında Karatay Lavanta Bahçesi’nin lavantalarından elde edilen ürünler da sergilendi.

Ziyaretçilere lavantalı dondurma ikramının birlikte yapıldığı aktarılan açıklamada, “Ziyaretçiler, lavantalardan elde edilen reçel, fek, kolonya, sabun, krem, döl ve yağlardan temin etme imkanı buldu.” ifadesine yer verildi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, şehremaneti kendisine Konya GastroFest’te Karatay’ı sunu bol şekilde desise etmeye mücahede ettiklerini vurguladı.

Kılca, etkinlikte ilçenin yekpare güzelliklerini sergilemeye çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Uray namına ilçemize bakir ayrımsız uzanım olan Karatay Lavantası’nın ve lavantadan ürettiğimiz ürünlerimizin tanıtımını yarmak amacıyla Konya GastroFest’teki yerimizi aldık. Konya GastroFest, şehrimiz ve ilçelerimizle markalarımızın tanıtımı için çok şanlı ayrımsız vesile. Organizasyonu düzenleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Erek İbrahim Altay başta doğmak emeği güzeşte ve etkinliğe katılan herkese teşekkürname ediyorum.”

Share: