Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci bukanak yarışları Ordu’da yapıldı

Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci fut yarışları, Kalabalık’nun Fatsa ilçesinde gerçekleştirildi.

Türkiye Makine Sporları Federasyonu tarafından Fatsa Off-Road Spor Kulübünün sülale sahipliğinde Vakıflar Mahallesi’nde oluşturulan parkurda planlı yarışlarda 24 takım mücadele etti.

Kargaşa Valiliği, Kargaşa Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Belediyesi, Fatsa Cahillik ve Spor İlçe Müdürlüğünün katkılarıyla yapılan organizasyonda sporcular, üç farklı etapta müthiş yarıştı.

Bazı sürücülerin yumruk anlar yaşadığı parkurda, arızalanan vesait de hareket makinesiyle kayran dışına çekildi.

Vatandaşların deste gösterdiği etkinliği, Kalabalık Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ile Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Büyükler da izleme etti.

Erdoğan: “Herkesin şu anda mutlu olduğunu görüyorum”

Fatsa Off-Road Spor Kulübü Başkanı Üzeyir Erdoğan, gazetecilere, yarışların çokça iyice geçtiğini ve seyircilerin üstelik keyif aldığını düşündüğünü söyledi.

Off-road branşının adrenalini efdal bire bir spor olduğunu dile getiren Erdoğan, “Adrenalini yüksek olduğu üzere kendimizi bazen taharri edemeyebiliyoruz. Uçanlar var, takla atanlar var ama gayet dörtköşe. Herkesin şu anda mutlu olduğunu görüyorum.” dedi.

Erdoğan, yarışlara katılımın faziletkâr olduğunu vurgulayarak, “Havaların dahi evire çevire olması nedeniyle bir nice memleket ile ilçeden katılan sporcularımız ve onların bile seyircileri var. O nedenle gayet güzel ve ateşli sabık yarışı seyircilerimizin afiyetle izlediğini düşünüyorum. Şu anda 24 yarış aracımız, 48 sporcumuz var. 15 diyar ve ilçeden paydaşlık var. Iğdır’dan Sakarya’ya, Artvin’den Trabzon, Rize, Giresun’a büyüklüğünde sporcularımız var. Adamakıllı ve ateşin ayrımsız yarışma yapıyoruz.” diye konuştu.

Etkinlik, yarışlarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erecek.Share: