Karabük’te şehidin babası oğlu hesabına cami yaptırdı

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde zinde Hasan Kuru, 1993 yılında Hakkari’bile şehit olan oğlu Mustafa Zayıf hesabına, köylüler ve Ilbay Fuat Gürel’den birlikte destek alarak cami yaptırdı.

Kuru’ın, Kehler köyü Kırıklar Mahallesi’ndeki arazisine yaptırdığı cami, köy odası ve lojmandan oluşan bina, Ilbay Fuat Gürel ve beraberindeki heyet tarafından görüşme edildi.

Gürel, burada yaptığı konuşmada, “Bu domuzuna tesisi köyümüze kazandıran, ermiş şehidimiz Mustafa Zayıf’ın babası Hasan Sıska amcamız özellikle atılmak amacıyla köy sakinlerine ve emeği güzeşte herkese teşekkürname ederim. Hasan amcamız bu pir camiyi ve tesisleri kazandırdı, bizden dahi kasaba düzenlemesi için talepte bulundu. Şehitlerimizin, devletimize ve bizlere bıraktığı şerif emanetlerinin talebini namına değirmek için ekiplerimizi görevlendirdik ve onlar dahi gelişmemiş sürede bu talebi hesabına getirmiş olduk.” diye konuştu.

Ziyarette Gürel’e, Safranbolu Kaymakamı Şaban Ardıl Edip, İl Hususi İdaresi Umumi Sekreteri Mehmet Ayrıntılı, İl Umumi Meclisi üyeleri Nuri Kırımlı ve Mustafa Ünal üstelik eşlik etti.

Share: