Karabük haberi: Safranbolu Şehremini Elif Köse Serada Kursiyerlerle Buluştu

Safranbolu Belediye Reisi Elif Köse, Park ve bahçeler Müdürlüğü’ne merbut Uygulama ve Istihsal Biriminde güzeşte hafta başlayan 2022 Güz Sezonu Yetişek Programı’na katılan vatandaşlarla bir araya geldi.

Uygulama ve Üretim Birimi Sorumlusu Pınar Alazoğlu Aptal marifetiyle verilen eğitimlerde fide dikimi ve sonrasındaki aşamalar kursiyerlere detayları ile anlatılıyor. Kursiyerlerle gelişigüzel tohumları topakla buluşturan Safranbolu Belediye Reisi Elif Köse yaptığı açıklamada göreve geldiklerinden bu yana seçkin ant üreten benzeri uray anlayışı ile çalıştıklarını söyledi.

“VATANDAŞLARIMIZIN BIRLIKTE HADDINDEN FAZLA KIVANÇLI KALDIĞI PIR BİR ÇALIŞMA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Yaptıkları çalışmaları vatandaşlarla ısınmak ve edinilen deneme ve bilgilerden onlarında yararlanmaları amacıyla tıpkısı ağırşak açtıklarını ifade eden Köse, “Kursumuzda akla yatkın bildikleri yanlışları görebilmeler, henüz eli nimetli yayın elde edebilmeleri, daha profesyonel bire bir anlayışla yapabilmeleri, emek verdikleri topraktan haddinden fazla elan bereketli nişane alabilmeleri üzere Kültür Mühendisimiz eliyle ağırşak veriliyor. Vatandaşlarımızın da çok kivançli kaldığı fena hâlde tıpkı faaliyet olduğunu düşünüyorum. Onlarla konuştuğumuzda bugüne kadar akilane bildiğimiz güçlü çok falsolu varmış ve burada bunların doğrusunu öğreniyoruz diyorlar ve bu bizi mutlu ediyor” dedi.

“BURADAN ELDE EDİLEN ÜRÜNLER ÖNCELİKLE İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIMIZA SICAK KEMIRMEK OLARAK ULAŞIYOR”

Geçen yaz döneminde seralardan haddinden fazla aşkın yapıt alındığını birlikte hatırlatan Komutan Elif Köse, “Buradan elde edilen ürünler öncelikle gerekseme sahibi vatandaşlarımıza yunak aşindirmak yerine ulaşıyor. amma velakin Içtimai Tesisimizde da kullanılıyor” diyerek konuştu.

“ATI NESİLLERİ DA BU KONUDA GELİŞTİRMEK VE FARKINDALIK YARATMAK GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Köse şöyle bitmeme etti:

“Vatandaşların birlikte çocukları üstelik üretimin önemini öğrenmeleri üzere Bala Meclisimizle birlikte maniye domatesi ekmiştik, bunun hasadını da gene onlarla birlikte yaptık. Ati nesilleri de bu konuda yetiştirmek ve farkındalık gerçekleştirmek gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Share: