Kara yollarında buut

Kişmiri yollarının yapım, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde korkulu gidilmesi, trafik meni ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün kez durumu bültenine bakarak Fatih Padişah Mehmet Köprüsü’nün Edirne istikametinde abdestbozan daralması yapılacak. Icraat saat 24.00’te başlayıp, erte saat 10.00’da tamamlanacak.

TEMA Otoyolu’nun Trap-Gümüşova kavşakları arasında üstyapı restorasyon çalışmaları zımnında 21.00-07.00 saatlerinde seçkin iki yön kesimler halinde trafiğe kapatılacağından muvasala sair istikametlerden iki yönlü yerine sağlanacak.

İzmir- Pınar Otoyolu’nun 2-6. kilometrelerinde ekolojik güreşçi köprüsü imal çalışmaları nedeniyle yolun ayrımsız bölümü trafiğe kapatılarak erişim gayrı bölümden iki yönlü olarak sürdürülüyor.

Rum Otoyolu’nun Ankara- Bolu memleket sınırı- Çamlıdere kavşağı 18-19. kilometrelerindeki köprüde tabliye ve üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle Ankara istikameti trafiğe kapatılarak muvasala ayrıksı istikametten iki yönlü yerine gerçekleştiriliyor.

Ankara-Pozantı Otoyolu’nun Pozantı Kuzey-Pozantı Güney kavşaklarının 4-6. kilometrelerindeki “Çakıt-8” viyadüğünde genleşme derzlerinin bakım ve tamir çalışmaları dolayısıyla erişim kontrollü olarak bitmeme ediyor.

Kırıkkale-Incitici- Kırşehir yolunun 29-36. kilometrelerinde üstyapı tamir çalışmaları dolayısıyla Kırıkkale istikameti trafiğe kapatılarak ulaşıma gayrı istikametten kontrollü müsaade veriliyor.

Osmaniye- Gaziantep yolunun 0-1. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları dolayısıyla posta trafiğe kapatılarak muvasala Toprakkale devlet yolundan sürdürülüyor.

Nevşehir- Aksaray yolunun 16-22. kilometrelerinde öğün imal çalışması dolayısıyla erişim bölünmüş yolun bire bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Artvin- Erzurum yolu 41-55. kilometrelerinde kâin 12 tünel ve güzergahlarında cümbüş, elektronik sistemi bakım ve tamir çalışması dolayısıyla ulaşıma, 19 Ağustos’a büyüklüğünde 08.00-18.00 saatlerinde bir tane şeritten kontrollü yerine cevaz verilecek.

Söğüt-Seydikemer yolunun 0-59. kilometrelerinde icraat zımnında sürücülerin trafik meni ve işaretçilerine uymaları önem taşıyor.

Share: