Kamuda bilişim personeline izin ahit hakkı

Hazine ve Maliye Bakanlığının Amme Gurur ve Kuruluşlarının Iri Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Asıl ve Usuller Için Yönetmelikte Fark Yapılmasına Dayalı Yönetmeliği, Resmi Gazete’üstelik yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna bakarak, amme çalım ve kuruluşlarının forma teşkilatlarında oturmuş bulunan şişman ölçekli veri işlem birimlerinde istihdam edilen enformatik personelinin, konvansiyon dönemi içerisinde kullanılmayan izinlerini, müteakip geçim döneminde kullanabilmesinin önü açıldı.

Cari uyuşma dönemi ile bir eski sözleşme dönemi hariç, önceki kavil dönemlerine ait kullanılamayan müsaade hakları ise düşecek ve metruk izinler karşılığı değme ödeme yapılmayacak.

Mavera yandan Bakanlığın Merkezi Finans ve İhale Birimi Personel Yönetmeliği da Resmi Gazete’birlikte yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna bakarak, kurumda eğitim bilimi, bilim, fen-gökçe yazın, adamakıllı sanatlar, görsel sanatlar ile konuşma ve dizayn fakültelerinden mezun olanlar de istihdam edilebilecek.

Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı Amme enformatik ihalelerine bitirme belgesi zorunluluğu getiriyor

 

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli 9 enformatik personeli matlup

 

Adalet Bakanlığına sözleşmeli 22 enformatik personeli alınacak

 

Share: