Kahramanmaraş’ta Kur’an okumayı öğrenen martir çocuğu, babasını şehadetinin 6’ncı yılında andı

Kahramanmaraş’ta İl Müftülüğünce düzenlenen yaz kursunu başarıyla bitiren 8 yaşındaki şehit çocuğu, şehadetinin 6’ncı yıl dönümünde babasının mezarı başında Kur’an-ı Semih okudu.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde 2016’de martir olan Piyon Uzman Çavuş Haşim Yenigül, şehadetinin 6. yılında kabri başında anıldı.

Türkiye Savaş Malulü Gaziler, Martir Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şubesi ve martir Yenigül’ün ailesi tarafından planlı programda Kur’an okundu, yakarış edildi.

Şehidin 8 yaşındaki oğlu Güçlü Tutulmuş Yenigül da eskimemiş öğrendiği Kur’an-ı Bonkör’i ilk kez babasının mezarı başında okudu.

Şehidin eşi Leyla Yenigül, kendilerini yalnız bırakmayan azamet büyüklerine teşekkürname ederek “Oğlum Kur’an-ı Ahi’e kullanılmamış geçti. İlk Kur’an’ı üstelik babası için fehmetmek istedi. Hem onu yapmış olduk hem dahi eşimi dualarla andık. Gelişigüzel zamanki kadar bize fehamet babalığı gösteren kerem büyüklerimize çok teşekkür ediyorum. Mevrut misafirlerimizden üstelik Cenabıhak razı olsun.” dedi.

Şeyhadil Mezarlığı’ndaki ihtifal programına Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Kahramanmaraş İl Bitirmiş Komutanı Kıdemli Miralay Miğfer Yağan, İl Güvenlik Müdürü Sağlıklı Cebeloğlu, gayrı ilgililer ve vatandaşlar katıldı.

Share: