Kadirlili Onarımcı: “Fiyatların Artması Zımnında İnsanlar Kullanılmamış Beyaz Pırtı Ahzetmek Adına Tamirat Ettirmeyi Tercih Ediyor”

BELGIT DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’da beyaz zehir kayıt ve klima tamirciliği eden Başkomutan Yozcu, gurur gücünün düşmesi ve fiyatların artması dolayısıyla insanların yıpranmamış beyaz zehir eşya kabul etme namına onarım ettirmeyi tercih ettiklerini söyledi. Yozcu, “Keşke beyaz eşya fiyatları artmasaydı dahi insanların akim alabilme gücü olsaydı keşke tığ de işlerimizi tıpkı şekilde devam edebilseydik. Tezyifkâr insanlar yerine haddinden fazla üzülüyorum” dedi.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yıllardır beyaz zehir eşya ve klima tamirciliği yapan Başkomutan Yozcu gurur gücü sakıt insanların rate beyaz kayıt kabul etmek hesabına tamir ettirmeyi tercih ettiklerini belirtti.

“İNSANLARIN ALIM GÜCÜ ÇOK DÜŞTÜ ŞU DAKIKA O YÜZDEN İNSANLAR HEP TAMİR ETTİRMEK İSTİYOR”

İşlerinde çoğalma olduğunu ifade fail Başkumandan Yozcu, “Ego Kadirli’bile parafin yük ve klima onarım işi yapıyorum yıllardır. Son zamanlarda küsurat beyaz zehir pırtı fiyatlarından belde insanlar genellikle onarım yol açmak istiyor. Elan öncesinde 3 bin ile 5 bin ortada fiyatlar değişirken şu dakika 10 bin ile 30 bin civarında değişiyor. İnsanların hava gücü çokça düştü şu an o yüzden insanlar bütün tamirat yol açmak istiyor.

“PESPAYE İNSANLAR ADINA HADDINDEN FAZLA ÜZÜLÜYORUM”

Aldığımız sakınım kıvılcım fiyatlarında birlikte çoğalma oldu sabık seneye bakarak. Henüz evvel aldığımız iklimleme cihazı gazları bu yıl daha çok üç dört tiran oldu. Kapasitörü 50 TL’ye alırken şu an 150 TL ile 200 TL ortada alıyoruz. Keşke beyaz zehir eşya fiyatları artmasaydı üstelik insanların akim alabilme gücü olsaydı bari biz birlikte işlerimizi tıpkı şekilde bitmeme edebilseydik. Alelade insanlar yerine çokça üzülüyorum” dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

Beyaz eşya onarım atölyesi detaylar

Başkumandan YozcuShare: