Kaçıngan, “Kavim Bahçesi, çekicilik merkezi olacak”

Yapımı bitmeme eden Budun Bahçesi’nde incelemelerde kâin Yalova Belediye Komutan Vekili Mustafa Kaçıngan, “Budun Bahçesi, hemşerilerimiz amacıyla yeni benzeri hava merkezi olacak” dedi.

İsmetpaşa Mahallesi’nde kâin 113 dönüm alanda Kavim Bahçesi üzere çalışmalar sürüyor. Alana revan ve yüklenici firma yetkilileri ile görüşen Islakkarga, Yalova’nın Türkiye’de bire bir benzeri sıfır ‘Ulus Bahçesi’ne kavuşacağını söyledi. Millet Bahçesi’nde yapımı bitmeme fail çalışmalarla ilişik vukuf düzlük Cesaretsiz, “Yalova’mızda adam başı düşen yeşil kayran miktarını artıracak olan Ulus Bahçesi, kentin yeni telaki noktası olacak. Bura yol yolları, çiftteker yolları, piknik alanları, sentetik göleti ve aktiflik alanları ile Yalova’mızın yıpranmamış elektrik merkezi olacak” dedi.

Yer teslimi yılın geçmiş çeyreğinde

Firma yetkilileri marifetiyle gelinen aşama ile ilişik bilgilendirilen Çekingen, müteahhit firmadan Yalova Belediyesi’ne olan saha tesliminin 2023’ün başında yapılacağını bildirdi. Cesaretsiz, “Proje içerisinde 12 bin 500 metrekare eğreti üslup yolları ile 1.100 metre bisiklet yolları var. Ayrıca içerisinde 1.951 skor ağaç, 111 bin sayı çalı bulunacak. İçerisinde bölgemizde yetişen meyvelerden oluşacak semere parselleri vadi matlup. 10 bin metrekare civarında sevinç alanı bile olacak. Budun Bahçesi’nin düzlük teslimi 2023’ün geçmiş çeyreğinde yapılacak” diye konuştu.

Kaba inşaatlar bitti

Millet Bahçesi’nin aynı zamanda farklı aynı amaca elan hizmet edeceğini söyleyen Muhteriz, Millet Bahçesi’nin iri depremlerde ‘acil boyut toplantı alanı’ olacağını da bildirdi. Tutuk, alanda depolar, talimhane ve tuvaletlerle ait kaba inşaatların dahi tamamlandığını bildirdi. – YALOVA

Share: