Jandarmadan Ihlara Vadisi’nde KADES eğitimi

– Jandarmadan Ihlara Vadisi’nde KADES eğitimi

AKSARAY – Aksaray’bile kadına yönelik şiddetin önüne geçilmesi amacıyla birçok himmet yapan açıkgöz ekipleri dünyanın yeryüzü şişman kanyonları arasında vadi düz Ihlara Vadisi’nde kadınlara müteveccih Kadın Ivedi Destek eğitimi verdi.

Kadına yönelik şiddetin önlenmesi üzere türlü cerrahi müdahale gerçekleştiren Aksaray İl Kurnaz Komutanlığı ekipleri karye, mekân, ilçelerin arkası sıra bu misil üstelik turizm mekanlarında fariza aldı. Dünyanın bildirme nazik kanyonları arasında düzlük düz Ihlara Vadisi’nde sergilik açan kurnaz ekipleri ellerinde risale ve telefonlarla kadınlara KADES eğitimi verdi. 14 kilometre uzunluğundaki dar boğaz vadisinde 2 ayrı noktada sergilik açan karı astsubaylar ziyarete mevrut turistlerle kardeş kardeş ederek uygulama üzerine bilgiler verdi. KADES içerikli tanıtım broşürlerinin da dağıtıldığı vadide ecnebi turistlere da çevirmen aracılığı ile KADES anlatıldı.

KADES uygulamasıyla bir çok kadının hayatının kurtulduğunu tamlayan vadiyi gezmeye gelen ziyaretçilerden Sema Kaya 40, “KADES sayesinde aynı çok kadınımızın hayatının kurtulduğunu biliyoruz. Çokça birlikte memnun olduk. Bu kabil şeylerin devamının gelmesini istiyoruz. Kadınlarımıza momentum ve ahiret yolculuğu kadar şeylerle karşılaşmalarını istemiyoruz. Buna benzeri serencam verilmesini istiyoruz. Kadına şiddete yarayışlı” dedi.

Konuya ilişik İl Bitirmiş Komutanlığından yapılan bağlanmış açıklamada, “Kadına yönelik çapkın savaşım çerçevesinde brifing, bilinçlendirme ve farkındalık faaliyetlerimize layenkati bitmeme edilecektir” ifadelerine meydan verildi.

Share: