Jandarma’dan eroin operasyonu

Gümüşhane’de aldıkları istihbaratı değerlendiren İl Uyanık Komutanlığı ekipleri yaptıkları çalışma sonucu uyuşturucu bap sevkiyatı yapılan otomobiller ve köy evinde eroin maddeler ele geçirdi.

Alınan bilgiye göre mülk merkezinde tevakkuf eden S.K. ve A.K.G’nin süresince bulunduğu ticari makine ve Y.K. ve E.D’nin içinde bulunduğu ticari taksi ile eroin özellik sevkiyatı yaptıkları bilgisini kayran Dalan İlçe Kurnaz Komutanlığı ve KOM Ofis Müdürlüğü ekipleri araçları durdurdu.

Şahıslar ve araçlarda yapılan kontrolde uyuşturucu bap arama köpeği “Kızıl”ın aksülamel vermesi üstüne adli makamlardan taharri kararı alan Açıkgöz ekipleri yaptıkları arama sonucunda ticari taksi içerisinde muvakkat yerine yolculuk eden Y.K’nın oturduğu dayak altında 50 gram kubar esrar, 15 gram türap duman, 2 gram metamfetamin olduğu değerlendirilen mızrap ve uyaran maddeler ile A.K.G’nin üstünde, metal ve uyarıcı konu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 13 bin 625 TL mal ele geçirdi.

Olayla bağlantılı olarak ibret A.K.G’nin Torul ilçesine bağlı Budak köyündeki ikametinde Torul İlçe Açıkgöz Komutanlığı, ÇIFTLIK Ofis Müdürlüğü ekipleri ve Maden Arama ve Bomba Arama Köpeği unsurlarının katılımlarıyla yapılan aramada ise 2 skor av tüfeği, 3 adet av tüfeği şarjörü, 6 adet mühimmat ile 30 gram tütün ile duman öğütücü ele geçirilerek el konuldu.

Şahıslar çıkarıldıkları duruşma marifetiyle adli kontrol amacıyla erkin bırakıldı. – GÜMÜŞHANE

Share: