İzmir’deki tefeci operasyonunda 3 tevkif

İzmir’deki tefeci operasyonunda 3 tutuklama

İZMİR – İzmir’de polis güçleri ekipleri marifetiyle tefecilik yaptıkları suçlamasıyla gözaltına alınan 5 kişiden 4’ü adliyeye atıf edildi. Şüphelilerden 3’ü tutuklanırken, 1 güç aile hapsi cezasına çarptırıldı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Finansal Suçlarla Savaşım Ofis Müdürlüğü ekipleri, ‘tefecilik’ suçu ile ilgilendiren hesaplı soruşturma çerçevesinde, kazançlı durumu kırıcı olup bankalardan itimat alamayan ve ivedili nakit para arayışı içerisindeki vatandaşları efdal faizlerle borçlandırıp, zorla senet imzalatılıp icraya vererek vatandaşları kıygın fail şüpheliler üzere harekete geçti.

K.S., A.Ç., G.T., A.İ., F.K., E.E. isimli 6 şüphelinin, Bornova ve Buca ilçelerinde mevcut ocak ve işyerlerine eş zamanlı işler düzenlenirken, yapılan aramalarda; 27 nüsha dolgulu hüccet, çok sayıda medyun ve alacaklı bilgisi kâin denli kağıdı, 2 nüsha ruhsatsız tabanca ve 10 sayı fişek ele geçirildi. Operasyonlarda 5 ibret yakalanarak gözaltına alınırken 1 firari şüpheliyi takip etmek için ise çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

3 sakil tutuklandı

Gözaltına alınan şüphelilerden 4’ü, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye gönderme edildi. Şüphelilerden K.S., A.Ç. ve A.İ. tutuklanırken, G.T. ev hapsi cezasına çarptırıldı.

Share: