İzmir’deki iki fuar, 58 bine mümasil ziyaretçiyi ağırladı

TTI İzmir 16. Arsıulusal Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi ile TTI İzmir Outdoor Kamp, Karavan, Bölge, Outdoor ve Ekipmanları Fuarı’nı 57 bin 955 kişinin müzakere ettiği bildirildi.

İZFAŞ’tan yapılan açıklamaya göre, üç bölüm süren TTI İzmir 16. Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi, 959’u yabancı, 35 bin 502 ziyaretçiyi ağırladı.

Doğaseverlerin ihtiyaçlarına cevap isnat etmek amacıyla bu sene ikinci kez planlı, 4 dolaşma süren outdoor kamp, karavan, havza, outdoor ve ekipmanları fuarını ise 22 bin 453 can gezdi.

Açıklamada görüşlerine kayran verilen İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Azrail, gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti belirterek, şunları kaydetti:

“Fuarımızda şehirler zat kültürlerini ve turizm faaliyetlerini tanıtırken benzeri tarafta dahi hevesli ziyaretçiye müteveccih aynı bölümümüz vardı. Bu bölümde profesyonel ziyaretçiler otelleri, acenteleri, turizm sektöründe hayatiyet gösteren rastgele nev elçi firmamızı ülfet edip ticari gelişim anlaşmaları yaptı. Ayrıca, esenlik turizmi ve kruvaziyer turizmi özel bölümlerimiz bile vadi aldı. Her yıl olduğu kabil bu sene da turizm sektörüne esin olacak etkinlikler, hususi oturumlar düzenledik, yurtiçi ve yurtdışından önemli konuşmacıları ağırladık.”

TÜRSAB Fuarcılık Umumi Heyet Başkanı Selçuk Nazilli ise ulusal ve arsıulusal turizm profesyonellerini bir bina altında buluşturan TTI İzmir Fuarı’nı, dünya çapında iş anlaşmalarının yapıldığı tıpkısı turizm borsasına dönüştürme hedefiyle bu yıl biraz henüz geliştirdiklerini kaydetti.

Share: