İzmir Ticaret Borsasında intihap heyecanı

İzmir Tecim Borsasında (İTB) çığır komitesi ve sedir üyelerinin belirleneceği seçimde fikir ita işlemi başladı.

Fuar İzmir D Holü’nde gerçekleştirilen seçimde 19 meslek komitesinde görev yapacak 125 uzuv ile 53 divan üyesi seçilecek.

Oy verme işlemi saat 17.00’dahi sona erecek.

Meclis başkanı ve reislik divanı, umumi heyet başkanı, umumi heyet ve düzen bağı yerleşmiş ile kontak umumi oturmuş şerif ve sakıntı üyelerinin belirleneceği intihap 8 Ekim’dahi gerçekleştirilecek.

Kestelli yıpranmamış zaman hedeflerini anlattı

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Türkiye’dahi zirai ticaretin gelişmesinde borsalarının tarihi tıpkısı misyonu bulunduğunu rapor etti.

Seçimle borsanın talih tarımının gelecek vizyonuna katkısını artıracak kullanılmamış aynı dönemin adımını attıklarını tamlayan Kestelli, şöyle konuştu:

“Borsamızın ‘tarımın servetini tahvil’ kelimeleriyle özetlediğimiz ati vizyonu için harıldamak, bitmeme fail projelerimizi yok etmek ve yıpranmamış projeler üretip devretmek üzere meclis ve hile kurulumuzla kararlı tıpkısı şekilde yeni aynı yola çıkıyoruz. Tarihi binamızın güçlendirilmesi, kullanılmamış binamızın tamamlanması, borsacılık hizmetlerimizin çağın teknolojileri ile uyumlaştırılması, İzmir Tarım Uygulayım Bilimi Merkezi’nin tarımda ülkenin Silikon Vadisi kendisine büyümesi, Veli Gastronomi Merkezi’nin bölgemizi tıpkı hava merkezi haline getirmesi, Borsa Vakfının asıl salması, tarımın servetini tahvil önünde odağımızdaki ana işler olacak.”

Kestelli, seçimlerin demokrasilerin bayramı olduğunu kaydederek, “Biz dahi gelişim dünyasının önemli bire bir parçası kendisine mutluluk genelindeki 365 basar ve borsanın seçimlerini alay yerine görüyor, sonuçların şimdiden ülkemize aynalı ve güzel olmasını diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: