İyi Partili Cesur’un Dinlediği Mütekait: “Kendilerini Ensesi Kalın Ettiler. Emekliler Ölsün Diyorlar… Allah Aşkına Bizi Kurtarın”

İYİ Tümen Isparta Saylav Aylin Bıçkın, Isparta’bile yurttaş ve esnafı dinledi. Zahmetli bire bir avrat, “Bir dakika ilk intihap olsun ya. Kendilerini ensesi kalın ettiler. Emekliler ölsün diyorlar. Bizim umum yaşacağımız yaşımız, yıllarca çalıştık çalıştık amma yaşayamıyoruz. Tanrı aşkına bizi kurtarın. Garaz Kurum’un eline pusula verdik ‘ödeyemeyeceğiz’ diye niteleyerek. Bir yanıt çıkmadı. Buraya geldiğinde eline verdim. Çokça edisyon durumdayız. Ruhum dahi suratsız, kalbim birlikte. Umudum bulunmayan. Nısıf haris yatıyorum, yarı tok. Emeklilerin geneli anca” diye balkı yandı.

İYİ Fırka Isparta Mebus Aylin Korkusuz, Isparta tarz ilçede pazarda esnaf ve vatandaşı dinledi. Korkusuz’a diyar ve ilçe teşkilatıları zevcelik etti.

“4 BİN LİRAYI ÇIKARACAĞIM DİYE CANIM ÇIYOR PAZARDA”

Benzeri yurttaş, “30 lira sigara parası var cebimde. Iş harici hiç ayrımsız madde göremiyorum. Akşama kadar hoppadak henüz kullanılmamış savsaklamak aldım onu yedim. On Paralık bir şeyim bulunmayan ama şükür Tanrı’ıma. Boşandım. Eşim çekti gitti 7 maaş evliydim. Emniyet çektim 50 bin teklik şu an 70 bin teklik borcum var. 4 bin lirayı çıkaracağım diye niteleyerek canım çıkıyor pazarda… İcraya gönderdiler, yapılandırma yaptık” dedi.

İYİ Partili Korkusuz ise hem toprak başkanının hem da özlük iletişim bilgilerini vererek ellerinden geleni yapacağını söyledi.

“KASIT KURUM’UN ELİNE KITAP VERDİK ‘ÖDEYEMEYECEĞİZ’ DİYE. BİR YANIT ÇIKMADI”

Benzeri tekaüt, İYİ Partili Külhanbeyi’a şunları söyledi:

“50 lira alışveriş yapabildim imkanımız yok ki. Kasaptan benzeri husus alamıyoruz. Bu akşam ezanı biber dolması var. İçinde kıyma bulunmayan. Mütekait adam 3 bin 500 lira ile şüphesiz algı? Ego elbette alacağım? Bunu bu ayla getirdiler… İliklerimizi madde ettiler. Bire Bir dakika evvel seçme olsun ya. Kendilerini ensesi kalın ettiler. Emekliler ölsün diyorlar. Bizim birlik yaşacağımız yaşımız, senelerce çalıştık çalıştık ama yaşayamıyoruz. Tanrı aşkına bizi kurtarın. Meram Kurum’un eline mektup verdik ‘ödeyemeyeceğiz’ diyerek. Bir yanıt çıkmadı. Buraya geldiğinde eline verdim. Çokça tahakküm durumdayız. Ruhum da münasebetsiz, kalbim de. Umudum bulunmayan. Nısıf açgözlü yatıyorum, nısıf tok. Emeklilerin geneli öyle. Emeklileri illet ele almıyorlar? Yabancılara bizden haddinden fazla ayar veriyorlar. Bu yabancıları siz gelince gönderin istemiyoruz. Çanakkale’bile şehitlerimizi görsünler.”

“2023’TE GÖRÜŞECEĞİZ”

Taze benzeri çift, “Benim babam rençper ama çıktı üretemiyor. Yani kısıtlı üretiyor. Gübre de alamıyoruz” dedi. İYİ Partili Külhanbeyi’un “Seçimi bekleyin” sözü üstüne, “Biz dahi onu bekliyoruz filhakika. 2023’te görüşeceğiz” dedi.Share: