İYİ Parti Sivas’ta avrat çalıştayı düzenledi

İYİ Fırka Eş Politikaları Başkanlığınca avrat sorunlarının tespiti ve çözüm önerilerinin tartışılması üzere düzenlenen eş çalıştaylarının dördüncüsü Sivas’ta yapıldı.

Sıcak Kaplıca Kaplıcaları’nda ayrımsız otelde “Kadın yükselmezse alçalır vatan” sloganıyla gerçekleştirilen çalıştaya, Çorum, Elazığ, Kayseri, Malatya, Tokat, Tunceli ve Yozgat’tan sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında mütekellim İYİ Parti Karı Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Türkiye’de kadınların yüz yüze olduğu bir nice sav bulunduğunu belirterek “Fakat hiçbir sorunun üzerine temelli hal önerileriyle gidilemiyor. Kadınların yaşadığı sorunlara bugüne arbede kısıtlanmış ve ideolojik çerçevede analizör arandı. Bizler bugün meseleyi partiler üstü ideoloji farkı gözetmeden ele alacağız.” dedi.

Yüksel, düşünüm farklılıklarının sorunların tespitine ve hal önerilerine yardım sağladığını rapor ederek “Elan geçmiş gerçekleştirdiğimiz üç çalıştayımızda ülkemizin farklı bölgelerindeki kadınların yaşadığı sorunları evcil temsilciler ile beraber tayin ettik. Bu çalıştayların sonucunda ulusal politikalara yan vermek amacıyla sizlerin katkılarıyla hazırlanacak olan eş temalı il, toprak ve millî bildirge oluşturacak.” diye niteleyerek konuştu.

Share: