İvrindi sanayi anlamında adından hezel ettirecek

Başkanı olduğu İvrindi’ye bu zamana kadar yoğun yatırımlar kazandıran Yusuf Cengiz “Oldukça ve Orta Ölçekli Sanayi Alanı kazandırma mücadelemiz nihayete erdi” dedi.

İstihdama yardım sağlayacak 7 balaban fabrikayı kapsayan ilımlı ölçekli uran alanı ile amiyane endüstri dükkanlarının üstelik süresince bulunduğu tezyifkâr ölçekli endüstri alanını değerlendirdiği toplantıda, Başbuğ İvrindi Gerçekten Endüstri esnafı ile aynı araya gelen Başbuğ Cengiz, proje detaylarını yavaş yavaş anlatarak ilçenin korkulu kazanımları olacağının müjdesini verdi.

Ortak akılla akım edeceğiz

Hayata geçecek bu projede oluşan ve oluşması beklenen meyan sesleri minimize edeceklerini anlatım fail Başkan Cengiz ” Bu projemiz özellikle ilçemiz vatandaşlarını rahatlatacak tıpkısı proje. Projemiz ile ilçe esnafımızın henüz bile vergi elde etmesini hedefliyoruz. adedimürettep muhtemelen olmamakla gelişigüzel metrekareleri farklılık gösteren 120 ile 150 dükkan aralığında kıytırık endüstri dükkanları kazandıracağız. Bu alanda stabil tıpkı tabirle şöyle yapacağız demiyoruz. Önümüzde traksiyon yapacağımız, planlarımızı karara dönüştüreceğimiz zaman dilimimiz var. Esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın bize fikir sunmalarını istiyoruz. İlçemizde hareketli olan sanayi esnafımızı ve kirada durarak mesleğini ifa fail vatandaşlarımızı kıygın etmeme gayretindeyiz. Hedefimiz kaymakamlık merkezinde mevcut siktirici endüstri esnafımızın oraya taşınması ve hoşur endüstri sitesi alanına vatandaşlarımızın ailesi ile koridor geçirebileceği park ve yeşil alan kazandırmak. İlçemizin kazancına olacak düşün ve projelere açığız. Hemşehrilerimiz ve esnaflarımızın fikirlerini bizlere sunmalarını istiyoruz, değerlendirmeye alırız. İlçe hepimizin eş akılla yönetildiğinde elan iyicene işlere imza atacağımıza inanıyoruz”

Önceliğimiz istihdam

2019 yılından bu yana yegâne derdimiz istihdam üzerine yeni imkanlar oluşturmaktı diyen Başbuğ Cengiz ” İlçemizde bakir iş alanları konusunda ilk gündür var gücümüzle çalışıyoruz. Bu projemizde kurulacak 7 fabrikada bölgemizde aksiyon muntazır gençlerimize iş imkanı olacak. Intihap eskiden her gittiğimiz köyde karşımıza ‘İşsizlik sorununu elbet çözeceksiniz? atıl gençlerimizin durumları ne olacak? kabilinden sorular çokça soruldu. Bizler bile bu doğrultuda çalışmalarımızı hızlandırdık, etraflı eleyip sık dokuduk, projemizi bu noktaya getirdik.

İnşallah satışa çıkaracağımız üretimlik arazilerine fabrikalar kurulduğunda ilçemizdeki gençlerimiz hareket imkanına erişecek, bölgemizin yaşam standardı terfian kafile veren değil barhana kayran ayrımsız kaymakamlık haline gelecek” dedi. – BALIKESİR

Share: